اخبار

آرنیکا قائم مقامی کیست و اهل کجاست؟ + بیوگرافی و علت مرگ و فوت او

بیوگرافی آرنیکا قائم مقامی کیست؟ آرنیکا قائم مقامی اهل کجاست؟ ماجرای مرگ و فوت او

اغتشاشات 1401, آرنیکا قائم مقامی - آرنیکا قائم مقامی کیست و اهل کجاست؟ + بیوگرافی و علت مرگ و فوت او

به گزارش راشدون؛ در این پست به بیوگرافی آرنیکا قائم مقامی کیست و اینکه آرنیکا قائم مقامی اهل کجاست؟ و علت مرگ و فوت؛ آیا ماجرای کشته شدن آرنیکا قائم مقامی بدست ماموران امنیتی صحت دارد؟ یا کشته سازی جدید رسانه های ضد انقلاب هست؟ که در ادامه بررسی می کنیم.

آرنیکا قائم مقامی کیست؟ آرنیکا قائم مقامی اهل کجاست؟

آرنیکا قائمی دختر 17 ساله اهل تهران است که در بیمارستان گلستان درگذشت. رسانه های ضد انقلاب و شبکه های اجتماعی شایعه شده که در اثر شرکت در اغتشاشات 1401 و اعتراض ها بر اثر ضربه ماموران امنیتی کشته شده است حال در ادامه بررسی می کنیم که آیا چنین خبری صحت دارد و به علت مرگ آرنیکا قائم مقامی می پردازیم.

ماجرای فوت آرنیکا قائم مقامی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، یکشنبه اول آبان ماه سال 1401 مرگ دختر جوانی روی تخت بیمارستان گلستان، توسط پدرش به کلانتری 102 پاسداران گزارش داده شد که با اعلام این خبر، تیمی از ماموران کلانتری 102 پاسداران با دستور میثم حسین‌پور؛ بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جنایی راهی بیمارستان شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

بررسی‌های اولیه نشان می‌داد، دختر جوان 10 روز قبل از پنجره اتاق‌ خواب خود به پایین پرتاب و به بیمارستان گلستان منتقل شده که پس از 10 روز اقدامات درمانی، روی تخت این بیمارستان فوت کرده است.

روز گذشته پدر مرحومه نیز هنگام مراجعه به کلانتری 102 پاسداران اعلام کرده از هیچکس در رابطه با فوت دخترش شکایتی ندارد و دخترش از پنجره اتاق‌ خواب خود سقوط کرده است.

تحقیقات تکمیلی بازپرس پرونده نیز صحت گفته‌های پدر آرنیکا را تایید کرد مبنی بر اینکه وی در جریان اغتششات اخیر تهران، حضور نداشته و بنابر گفته‌های پدر متوفی، هنگامی که این دختر جوان از پنجره اتاق خود به پائین سقوط کرده با توجه به جراحتی که داشته با پدرش حرف می‌زده است همچنین وی هیچگونه مصرف قرص یا دارویی نداشته است.

روز گذشته پدر مرحومه در شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 (امور جرائم جنایی) برای سیر مراحل قانونی مراجعه کرده است؛ پدر مرحومه روز گذشته به بازپرس پرونده گفته است که در رابطه با مرگ دخترش شکایتی ندارد و دخترش هدف هیچ ضرب و جرحی در جریان اغتشاشات قرار نگرفته و بر اثر سقوط فوت کرده است همچنین وی در رابطه فوت فرزندش گفته هنگامی که وارد اتاق آرنیکا شده، پی‌برده دخترش به پایین پرتاب شده است و پس از حضور ماموران اورژانس در محل حادثه، آرنیکا به نزدیک‌ترین بیمارستان منتقل شده است.

در ادامه تحقیقات، پدر “آرنیکا قائم‌مقامی” گفته که با هک شدن آی‌پی‌ تلفن همراه، عکس‌های دخترش به عنوان ضرب و جرح در جریان اغتشاشات توسط ماموران پلیس در فضای‌مجازی منتشر شده است که بابت این موضوع از عاملان این اتفاق شکایت دارد.

میثم حسین‌پور؛ بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جرائم جنایی تهران با تایید این جزئیات در این باره به خبرنگار اجتماعی تسنیم گفت: خبر منتشر شده در فضای‌مجازی مبنی بر ضرب و جرح مرحومه ” آرنیکا قائم‌مقامی” در جریان اغتشاشات توسط ماموران پلیس کذب محض است و مرحومه براثر سقوط از پنجره خانه خود فوت کرده است همچنین تحقیقات در رابطه با این پرونده ادامه دارد.

علت مرگ آرنیکا قائم مقامی

بررسی‌ها نشان می‌دهد ادعای کشته شدن آرنیکا قائم‌ مقامی در اغتشاشات اخیر نیز مانند چندین ادعای قبلی دروغ بوده و مرگ این دختر نوجوان هیچ ارتباطی با حوادث اخیر ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از میزان، در ادامه اخبار جعلی و دروغ از کشته شدن دختران نوجوان در اغتشاشات اخیر، اخیرا تصاویری از دختری نوجوان به نام آرنیکا قائم مقامی، ۱۷ ساله منتشر شده و عده‌ای مدعی شده‌اند وی در جریان تجمعات و توسط ضربات متعدد باتوم کشته شده است.

اما بررسی‌های خبرگزاری میزان نشان می‌دهد این ادعا نیز مانند چندین ادعای قبلی دروغ بوده و مرگ این دختر نوجوان هیچ ارتباطی با حوادث اخیر ندارد.

بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جرائم جنایی تهران در رابط با پرونده فوت آرنیکا قائم مقامی گفت: پدر مرحومه «آرنیکا قائم مقامی» شنبه یکم آبان به کلانتری ۱۰۲ پاسداران مراجعه و اعلام می‌کند فرزندش ۱۰روز پیش از ارتفاع سقوط کرده و روز شنبه فوت کرده است.

بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی تهران، ادامه داد: در همان روز موضوع با بازپرس قتل یعنی بنده مطرح و پرونده قضایی در این خصوص تشکیل می‌شود.

حسین پور تصریح کرد: دختر نوجوان ۱۰ روز پس از حادثه، تحت درمان و مراقبت بوده که متاسفانه در نهایت به علت شدت جراحات جان خود را از دست داده است.

وی با بیان اینکه مرحومه آرنیکا قائم مقامی از بالکن اتاق خواب منزل شان در طبقه پنجم به زمین سقوط کرده است، گفت: احتمال هل داده شدن او توسط شخص دیگری وجود ندارد چراکه براساس تحقیقات، متوفی طبق عادت، قبل از خواب در اتاقش را قفل می‌کرده است.

بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جرائم جنایی تهران گفت: پزشکی قانونی، علت فوت این مرحومه را سقوط از ارتفاع اعلام کرده است؛ مرحومه از ناحیه شکم زمین خورده و کبد و طحالش آسیب دیده و همین امر موجب فوتش شده است.

حسین پور ادامه داد: با این وجود باید منتظر نتایج آزمایشات سم‌شناسی بود. بعد از دریافت نتایج آزمایشات است که می‌توان گفت آیا او قرص و داروی خاصی مصرف کرده بوده یا سرگیجه احتمالی علت سقوط او بوده است.

وی با تاکید بر اینکه دستور نمونه برداری از ادرار و خون مرحومه جهت سم شناسی صادر شده است، افزود: متوفی سابقه بیماری قبلی و مصرف دارو هم نداشته است.

بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جرائم جنایی تهران تصریح کرد: والدین مرحومه ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح وقتی مرحومه در اتاقش را باز نمی‌کند، دنبال او می‌گردند و پیکر او را در حیاط خانه پیدا می‌کنند.

وی افزود: متوفی در زمان حادثه زنده بوده و با پدر و مادر خود صحبت هم کرده است، سپس او را به بیمارستان منتقل می‌کنند که ۱۰ روز هم در بیمارستان بستری بوده و متاسفانه فوت می‌کند.

حسین پور تصریح کرد: مانند همه پرونده‌های فوت دیگر، دستورات لازم صادر شده و پدر مرحومه برای انجام مراسم تدفین و خاکسپاری اقدام کرده تا اینکه امروز، خبرگزاری‌های معاند اعلام کردند این مرحومه در اغتشاشات و بر اثر ضربات باتوم فوت کرده است.

وی تاکید کرد: پدر مرحومه پس از شنیدن این خبر کذب به مراجع قضایی مراجعه و از این موضوع شکایت داشته که چه افرادی و چرا این خبر را اعلام کرده‌اند؟

حسین پور بیان کرد: خبر فوت مرحومه آرنیکا قائم مقامی در اغتشاشات و بر اثر ضربات باتوم، از مبنا کذب بوده و مشخص نیست با چه هدفی و چگونه چنین دروغ و شایعه سازی‌ ترتیب داده شده است.

بازپرس قتل تهران درباره اینکه چرا مرحومه «آرنیکا قائم مقامی» را برای مداوا به بیمارستان گلستان ارتش برده‌اند، گفت: در کل کشور اینگونه است که وقتی برای شخصی در منطقه‌ای حادثه‌ای رخ می‌دهد، او را به نزدیک‌ترین مرکز درمانی می‌برند؛ در این حادثه نیز محل سقوط در نزدیکی بیمارستان ارتش بوده است که طبیعتا این مرحومه را به آنجا انتقال داده‌اند.

بیوگرافی آرنیکا قائم مقامی کیست و علت فوت

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا