سایر

هفت راه برای صرفه جویی در خرید بلیط مشهد رفت و برگشت

رپورتاژ آگهی - هفت راه برای صرفه جویی در خرید بلیط مشهد رفت و برگشت

مشهد یکی از جذاب‌ترین شهرهای مذهبی ایران است. برای سفر به این شهر می‌توانید از وسایل حمل‌ونقل مختلفی نظیر اتوبوس، خودروی شخصی، هواپیما و قطار استفاده کنید. از میان این ۴ وسیله، قطار و هواپیما به دلیل مزایای بیشتری که دارند، ازجمله جذاب‌ترین وسایل حمل‌ونقل برای سفر به شهر مشهد به حساب می‌آیند. هواپیما شما را در سریع‌ترین زمان ممکن به شهر مشهد می‌رساند. قطار نیز در کنار امنیت و راحتی بیشتر، امکانات فوق‌العاده به شما ارائه می­دهد. همچنین قیمت بلیط آن ارزان­تر از هواپیما است.

اگر به دنبال روش‌هایی برای صرفه‌جویی در هنگام خرید بلیط ۲ وسیلة نقلیه هستید، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

در ابتدا سه روش صرفه جویی برای کاهش قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد رفت و برگشت را بیان می کنیم. اگر هم شهر مبدا شما تهران نیست، باز هم می­توانید از این روش­ها استفاده کنید.

1. انتخاب کلاس پروازی ارزان قیمت

در ناوگان هوایی ایرلاین‌های مختلف داخلی دو کلاس پروازی اکونومی و بیزینس وجود دارد. تفاوت آن‌چنانی میان این دو کلاس پروازی وجود ندارد؛ مگر در نوع صندلی‌های کلاس بیزینس و فاصله آن‌ها با صندلی جلویی و غذاهایی که به مسافران در طول پرواز ارائه می‌شود. به‌طورکلی کلاس پروازی اکونومی ارزان‌قیمت‌تر از کلاس پروازی بیزینس است.

2. خرید بلیط لحظه اخری

اگر می‌خواهید در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کنید، می‌توانید به سراغ بلیط‌های لحظه آخری مشهد بروید. بلیط‌های لحظه آخری آن دسته از بلیط‌های هواپیمایی هستند که از ۱ روز مانده به شروع پرواز کاهش قیمت پیدا می‌کنند. احتمال کاهش قیمت بلیط­های چارتری بیشتر از بلیط‌های سیستمی است. در نتیجه اکثر بلیط­های لحظه آخری از نوع چارتی هستند.

در هنگام خرید بلیط هواپیمای مشهد بهتر است که به سراغ بلیط های چارتری بروید و از یک هفته زودتر، قیمت بلیت هواپیما را رصد کنید و اگر بلیتی کاهش قیمت پیدا کرد، آن را شکار کنید.

3. انتخاب زمان مناسب برای خرید بلیط

یکی از عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت بلیط هواپیما مشهد تاریخ سفر شما است. در برخی از اوقات سال نظیر عید نوروز، روز تولد و شهادت امام رضا، ماه محرم و ماه رمضان میزان تقاضا برای سفر به این شهر افزایش پیدا می‌کند و این موضوع بر روی قیمت نهایی بلیت هواپیمای آن نیز تأثیرگذار است. اگر به دنبال بلیط ارزان‌قیمت مشهد می‌گردید به شما پیشنهاد می‌کنیم که زمان سفرتان را در زمان‌های دیگری قرار دهید. بهترین زمان برای پیدا کردن بلیط ارزان‌قیمت مشهد فصل زمستان است.

در ادامه مقاله، ۳ روش برای کاهش قیمت بلیط قطار تهران مشهد رفت و برگشت ذکر می‌کنیم. البته که این روش­ها برای تمام مسیرهای ریلی منتهی به مشهد به کار می­آید.

4. توجه به تعداد ستاره قطار

اگر قطار را به هواپیما ترجیح می‌دهید و می‌خواهید ارزان‌قیمت‌ترین بلیط قطار مشهد را پیدا کنید، در ابتدا باید بدانید که قطارهای موجود در سیستم حمل‌ونقل ریلی کشور بر اساس امکانات و خدماتی که به مسافران ارائه می‌دهند، به ۳ دسته زیر تن طبقه‌بندی می‌شوند:

  • قطارهای ۵ ستاره لوکس
  • قطارهای ۴ ستاره
  • قطارهای ۳ ستاره

هرچه تعداد ستاره‌ها یک قطار بیشتر شود، امکانات و خدمات آن بهتر و قیمت نهایی بلیت آن نیز بیشتر می‌گردد؛ بنابراین برای کم کردن هزینه وسیله حمل‌ونقل خود می­توانید به سراغ قطارهای 3 ستاره یا نهایتاً 4 ستاره بروید.

رپورتاژ آگهی - هفت راه برای صرفه جویی در خرید بلیط مشهد رفت و برگشت

5. توجه به سالن قطار

قطارهایی که به‌صورت رفت‌وبرگشت به سمت مشهد مسافر جابه‌جا می‌کنند، ازنظر نوع سالن به ۳ دسته زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

  • قطارهای اتوبوسی
  • قطارهای کوپه‌ای چهارنفره
  • قطارهای کوپه‌ای ۶ نفره

قیمت بلیت قطار اتوبوسی ارزان‌تر از قطارهای کوپه‌ای است. همچنین قیمت بلیط قطار کوپه شش‌نفره ارزان‌تر از کوپة چهارنفره می­شود.

رپورتاژ آگهی - هفت راه برای صرفه جویی در خرید بلیط مشهد رفت و برگشت

6. انتخاب شرکت ریلی مناسب

یکی دیگر از روش‌هایی که با توجه به آن می‌توانید بلیط ارزان‌قیمت‌تری را پیدا کنید، مشاهده بلیط قطار شرکت‌های ریلی مختلفی است. قیمت بلیط قطار مشهد شرکت‌های ریلی مختلف کمی با یکدیگر متفاوت هستند و اگر بتوانید لیستی جامع از بلیط قطار شرکت‌های ریلی مختلف را در یک صفحه ببینید، به‌راحتی می‌توانید با مقایسه قیمت آن‌ها ارزان­ترین را برای خود انتخاب کنید. این موضوع را در بخش بعدی بیشتر توضیح می­دهیم.

تا اینجای مقاله ۶ روش به شما معرفی کردیم که با توجه به آن‌ها می‌توانید قیمت بلیط هواپیما و قطار مشهد را کاهش دهید. در ادامه راه­حل دیگری را بیان می‌کنیم که هم برای کاهش قیمت بلیت هواپیما و هم‌قطار مشهد به کارتان می‌آید.

7. انتخاب مرجع معتبری برای خرید بلیط

هفتمین روش برای صرفه‌جویی در هنگام خرید بلیط قطار و هواپیما انتخاب سایت خرید بلیط قطار و هواپیمایی است که در آن بتوانید لیستی جامع از بلیط شرکت‌های ریلی یا ایرلاین‌های مختلف را در یک صفحه و یک‌جا به شما نمایش دهد تا با مقایسه امکانات، خدمات و قیمت هر بلیط بتوانید ارزان­ترین را برای خود انتخاب کنید.

بازار آنلاین خدمات سفر که با نام سفرمارکت شناخته می‌شود این امکان را به‌خاطر موتور جستجوی هوشمندی که دارد، فراهم کرده است. این بازار لیستی جامع از بلیط قطار و هواپیمای مشهد را که توسط چند ده وب‌سایت مختلف عرضه شده‌اند، جمع‌آوری می‌کند و آن را در یک صفحه به شما نشان می‌دهد.

در این وب‌سایت بخشی به‌عنوان تقویم قیمتی قرار دارد که قیمت بلیط مشهد را در یک هفته الی یک ماه آینده به شما نشان می‌دهد. در روزهایی که قیمت بلیط مشهد کاهش پیدا می‌کند، رنگ آن بر روی تقویم قیمتی سبز می‌شود.

با استفاده از بخش فیلترها در این وب‌سایت می‌توانید مشخصات قطار یا هواپیمای مورد علاقه‌تان را به موتور جستجوی هوشمند آن اطلاع دهید تا نتایج جستجو متناسب با میزان بودجه، وقت و علاقه شما شود. به طور مثال می‌توانید کلاس پروازی، نوع بلیت (سیستمی یا چارتر)، تعداد توقف، قیمت بلیط، ساعت شروع پرواز را برای بلیط هواپیمای مشهد انتخاب کنید. برای بلیط قطار نیز می‌توانید شرکت ریلی، نوع سالن، تعداد توقف را در بخش فیلترها انتخاب کنید.

هم چنین می‌توانید لیست نتایج جستجو را از بر اساس قیمت آن‌ها مرتب‌سازی کنید. بدین‌گونه که ارزان‌ترین بلیت در ابتدای لیست قرار بگیرد و شما بتوانید در کمترین زمان ممکن بلیط­های ارزان‌قیمت مشهد را پیدا و خریداری کنید.

جمع‌بندی

هواپیما و قطار از بهترین وسائل نقلیه برای سفر به شهر مشهد هستند. در هنگام خرید بلیط هواپیما بهتر است که به کلاس پروازی، زمان خرید بلیت دقت کنید و با رصد روزانه بلیط هواپیمای مشهد به دنبال بلیط لحظه آخری بگردید. در هنگام خرید بلیط قطار نیز بهتر است به نوع سالن، تعداد ستاره‌های قطار و شرکت ریلی توجه کنید. در آخر بهتر است که بازار آنلاین خدمات سفر را به عنوان مرجع خریدتان انتخاب کنید تا با استفاده از امکانات آن بتوانید در کمترین زمان ممکن، ارزان‌ترین بلیط را برای سفر به شهر مشهد پیدا و خریداری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا