سایر

تولید کننده سینی کابل گالوانیزه + لیست قیمت 1403

در این مقاله قصد داریم تولید کننده سینی کابل گالوانیزه سرد و گرم را به شما معرفی کنیم و شرح کامل این محصول بپردازیم.

رپورتاژ آگهی - تولید کننده سینی کابل گالوانیزه + لیست قیمت 1403

سینی کابل گالوانیزه

سیم‌کشی برق یکی از مهم‌ترین مراحل اجرای پروژه‌های مختلف ساختمانی است که به دو شکل روکار و توکار نصب می‌شود. برقکاران حرفه‌ای به جهت مرتب‌سازی و جلوگیری از پیچ‌خوردن سیم‌ها از محصولی به نام سینی کابل استفاده می‌کنندکه جایگزین مناسبی برای لوله برق گالوانیزه سرد و گرم می باشد. این ابزار تمامی سیم و کابل‌های پروژه را درون خود جای می‌دهد و آن‌ها را از آسیب‌های احتمالی حفظ می‌کند. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا درباره این محصول کاربردی و تنوع مدل‌های آن بیشتر بدانید.

سینی کابل چیست؟

سینی سیم و کابل که در زبان انگلیسی با نام Cable Tray نیز شناخته می‌شود، یک ابزار کاربردی است که علاوه بر سازماندهی و هدایت کابل‌ها در سیستم توزیع برق، از آن‌ها در برابر عوامل مختلف محافظت می‌کند. استفاده از این سینی‌ها در مواقعی که اجرای پروژه با کابل‌کشی‌های فراوانی همراه بوده، بسیار الزامی است.

اجرای ساده کار، انعطاف‌پذیری در اجرای پروژه‌های مختلف، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، نظم و انظباط زیاد در جمع‌آوری کابل‌ها، دسترسی راحت در مواقع ضروری و محافظت از سیم و کابل‌ها در برابر عوامل مختلف از جمله مزایای استفاده از سینی‌های کابلی در صنایع مختلف هستند. با توجه به قابلیت‌های زیاد این ابزار، تعمیر و عیب‌یابی سیم‌ها دیگر سخت و پیچیده نیست؛ چرا‌که به‌راحتی می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت.

کاربردهای سینی برق

کاربرد‌ سینی‌های کابلی برای نظم بخشیدن به سیم‌کشی‌های یک پروژه روزبه‌روز در حال افزایش است؛ به‌نحوی که امروزه کم‌تر پروژه‌ای پیدا می‌شود که از این ابزار برای نظم‌دهی به سیم و کابل‌های موجود استفاده نکند. این محصول از کابل‌ها در برابر ضربه‌های محیطی محافظت و به نوعی سیستم سیم‌کشی را از آسیب‌های احتمالی حفظ می‌کند؛ همچنین با استفاده از طراحی ویژه این سینی‌ها، به راحتی می‌توان کابل‌های مختلف درون کار را از یکدیگر تشخیص داد.

در واقع همین ویژگی‌ها و مزایای طراحی این محصول باعث شده است که استفاده از آن‌ها در پروژه‌های مختلف صنعتی و ساختمانی زیاد باشد. کابل‌کشی در بخش‌های مختلف پروژه‌های صنعتی و غیر‌صنعتی، هدایت کابل‌های فیبر نوری، نظم‌دهی خطوط انتقال برق با ولتاژ بالا، کابل‌کشی شبکه و سیستم‌های مخابراتی از جمله مهم‌ترین کاربردهای سینی برقی هستند.

رپورتاژ آگهی - تولید کننده سینی کابل گالوانیزه + لیست قیمت 1403

بهترین نوع سینی سیم و کابل

همانطور که اشاره شد، سینی برقی یکی از پرکاربردترین تجهیزات الکترونیکی است که برای محافظت و هدایت سیم‌ها و کابل‌های برق در قسمت‌های مختلف به‌کار می‌رود. از آنجایی که جنس اکثر سینی‌ها از فولاد و آهن است که مقاومت زیادی در برابر خوردگی ندارند و به مرور زمان خراب می‌شوند؛ به‌همین‌دلیل سازندگان از پوشش‌های گالوانیزه به‌منظور عایق‌بندی استفاده می‌کنند. سینی سیم و کابل گالوانیزه بهترین نوع موجود در بازار است که در سایزها و مدل‌های مختلفی به‌فروش می‌رسد.

انواع سینی گالوانیزه

سینی سیم و کابل گالوانیزه یکی از بهترین نوع‌ سینی برق است که در دو نوع سینی کابل گالوانیزه گرم و سرد طراحی و تولید می‌شود. هر یک از این دو ابزار ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

سینی کابل گالوانیزه گرم

سینی گالوانیزه گرم یک جایگزین مناسب و اقتصادی برای فولاد ضد زنگ است که کاربرد‌های زیادی در صنایع مختلف دارد؛ در واقع هرگاه که نیاز به استفاده از یک محصول بسیار مقاوم در برابر خوردگی باشد، از این نوع سینی‌ها استفاده می‌شود.

تولید‌ کننده سینی کابل با غوطه‌ور کردن محصول در یک حوضچه مذاب روی با دمای حدودی ۴۵۰ درجه، آن را در برابر هرگونه آسیب و خوردگی مقاوم می‌کند. انجام این کار شامل چند مرحله مهم آماده‌سازی، تمیزکاری، اعمال فلاکس، گالوانیزه گرم، سرمایش و کنترل کیفیت است که در نهایت به بهبود مقاومت ابزار منجر می‌شود.

سینی کابل گالوانیزه سرد

سینی سرد نوعی دیگر از سینی گالوانیزه کابلی است که آبکاری آن با ضخامت کم‌تری نسبت به مدل گرم انجام می‌شود. مواد آبکاری سینی آب، نمک و روی است که به ضخامتی حدود ۱۵ تا ۲۰ میکرون روی کار می‌نشیند. برای ساخت این مدل، ورق ساخت سینی را به‌شکل سطحی از داخل مواد آبکاری و محلول اسیدی عبور می‌دهند تا لایه نازکی روی آن تشکیل شود. معمولا سینی‌هایی که با این روش تولید می‌شوند، ظاهری زیبا، براق و یکنواخت دارند.

رپورتاژ آگهی - تولید کننده سینی کابل گالوانیزه + لیست قیمت 1403

تفاوت سینی کابل گالوانیزه سرد با سینی گالوانیزه گرم

با معرفی مدل‌های سینی گالوانیزه این سوال برای بیشتر افراد مطرح می‌شود که بالاخره کدام مدل بهتر است؟ یکی از راه‌های شناخت و انتخاب بهترین مدل این محصول، بررسی تفاوت‌های دو نمونه سینی است. اولین تفاوت این دو محصول در نحوه قرارگیری پوشش روی سطح کار است. همانطور که اشاره شد، ورق سینی سرد به‌صورت سطحی از روی محلول گالوانیزه عبور داده می‌شود؛ درحالی‌که سینی‌ کابل گالوانیزه گرم به‌طور کامل درون محلول غوطه‌ور می‌شود.

یکی دیگر از تفاوت‌های میان این دو سینی، میزان ضخامت لایه روی بر سطح کار است. در مدل گرم این ابزار، حدود ۵۵ تا ۷۰ میکرون، ضخامت آبکاری است. این ضخامت در مورد سینی‌های سرد به حدود ۱۰ الی ۱۵ میکرون ورق آبکاری می‌رسد. شکل ظاهری سینی‌های سرد و گرم گالوانیزه یکی‌دیگر از تفاوت‌های این دو ابزار است. سینی‌های گالوانیزه سرد سطحی صاف و یکنواخت، براق و زیبا دارند که در مقابل، سطح کار سینی‌های گرم کمی ناصاف، مات و کدر است.

اما مهم‌ترین تفاوت میان این دو ابزار در کاربرد و ماهیت آن‌هاست. سینی‌های گرم گالوانیزه به دلیل پوشش ضخیم‌تری که دارند، برای نصب در فضاهای باز و در معرض رطوبت مناسب بوده؛ در حالی که از نمونه‌های سرد این ابزار برای محیط‌های بسته‌تر کاربردی هستند. با در نظر گرفتن این موضوعات، انتخاب و خرید محصول از تولید کننده سینی کابل راحت‌تر خواهد بود.

قیمت سینی کابل

سینی‌های کابلی در بازار با قیمت‌های مختلفی به فروش می‌رسند. مهم‌ترین عاملی که در قیمت‌گذاری این سینی‌ها نقش دارد، جنس و متریال پایه آن است. علاوه بر آن، نوع عایق نیز یکی‌دیگر از فاکتورهای مهم تفاوت قیمت سینی کابل است. برای آنکه خریدی امن و آسان را تجربه کنید و از کیفیت کار نیز مطمئن باشید، توصیه می‌شود که خرید خود را از فروشگاهی معتبر انجام دهید. به نظر شما یک سینی سیم و کابلی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ در هنگام خرید سینی کابل از تولید کننده سینی کابل باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قیمت سینی کابل گالوانیزه با توجه به موارد زیر مشخص می شود :

1 . عرض

2 . ارتفاع دیواره آن

3 . ضخامت ورق گالوانیزه

4 . تعداد خمکاری

5 . طول شاخه آن

6 . گالوانیزه سرد یا گرم بودن

در نظر داشته باشید که گالوانیزه سرد را می توان در ضخامت های مختلف از 0/5 الی 2 میل تولید کرد ولی گالوانیزه گرم را با توجه به حرارت بالای حوضچه فلز روی فقط در ضخامت های 1/5 و 2 میل قابل تولید می باشد . به طور کلی ضخامت ورق گالوانیزه بر قیمت تاثیر بسیار زیادی دارد و در نتیجه تغییر قیمت ورق در تعیین قیمت آن نقش مهم و اصلی را ایفا می کند .

به طور مثال :

 قیمت سینی کابل عرض 10 سانت حدودا از 800/000 الی 4/200/000 ریال

قیمت سینی کابل عرض 20 سانت حدودا از 1/200/000 الی 6/300/000 ریال

قیمت سینی کابل عرض 30 سانت حدودا از 1/600/000 الی 8/400/000 ریال

قیمت سینی کابل عرض 40 سانت حدودا از 2/000/000 الی 10/500/000 ریال

قیمت سینی کابل عرض 50 سانت حدودا از 2/400/000 الی 12/600/000 ریال

قیمت سینی کابل عرض 60 سانت حدودا از 2/800/000 الی 14/700/000 ریال

منبع: navasan.ir

شماره های تماس

02133950646

02133950647

02133904097

02133997736

09121181179

09129009397

09195318467

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا