اخبار فرهنگی هنری

رتبه بندی معلمان بازنشسته مهر 1400 + زمان واریز معوقات و صدور احکام

اعتبار مطالبات معلمان بازنشستۀ سال 1400تامین شد/تخصیص 6200 میلیارد تومان برای 66 هزار معلم

طرح رتبه بندی معلمان - رتبه بندی معلمان بازنشسته مهر 1400 + زمان واریز معوقات و صدور احکام

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با رشته توئیتی از پرداخت مطالبه معلمان بازنشسته سال 1400 خبر داد. داود منظور در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: 6200 میلیارد تومان برای پرداخت باقی‌ماندۀ مطالبات پاداش پایان‌خدمت بیش از 66 هزار نفر معلمان بازنشستۀ سال 1400 تخصیص یافت.

به گزارش راشدون:  بیش از 66 هزار معلم بازنشسته سال 1400 در تاریخ اول مهر بازنشسته شدند و به دلیل یک روز اختلاف مشمول رتبه‌بندی نشده بودند، فرآیند محاسبه معوقات آنها به زمان بیشتری نیاز داشت. اما طبق قانون رتبه‌بندی، افرادی که از تاریخ 31 شهریور 1400 (اجرای قانون رتبه‌بندی) بازنشسته شدند می‌توانند از مزایای رتبه‌بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار شوند و احکام بازنشستگی آنها برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

در آن سال و سال 1402 مسئولان آموزش و پرورش اعلام کردند که  تلاش می‌کنند، مطالبات این دسته از معلمان را به زودی پرداخت کنند.  

صادق ستاری‌فرد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تیرماه سال گذشته در این باره اعلام کرد که مطالبات رتبه‌بندی ۴۲ هزار نفر از معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ که تاکنون پرداخت نشده بود در مرحله پرداخت است.

وی گفته بود برای پرداخت معوقات رتبه‌بندی معلمان بازنشسته سال 1400 با سازمان برنامه و بودجه و صندوق بازنشستگی هماهنگی‌های لازم انجام و اعتبار مورد نیاز پیش‌بینی شد. کسورات سهم صندوق و مطالبات به جا مانده بازنشستگان سال 1400 که مشمول رتبه‌بندی هستند، به‌زودی پرداخت خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش عنوان کرده بود که برای پرداخت معوقات به 260 میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که تأمین شد و بخشی از آن را بابت سهم کسورات تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری است و بخشی به مطالبات معلمان بازنشسته اختصاص می‌یابد.

نزدیک به یکسال از این وعده  گذشت و اجرایی نشد و کار به پیگیری نمایندگان مجلس کشیده شد و احمد حسین فلاحی سخنگوی سابق کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یازدهم هم اعلام کرد پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته سال 1400 تا 31 اردیبهشت ماه سال جاری واریز می شود.

به گفته وی در حال حاضر بازنشستگان سال ۱۴۰۲ و سال ۱۴۰۱ مطالبات خود را دریافت کردند، اما بازنشستگان سال ۱۴۰۰ دچار مشکل شده اند که باید اسامی بازنشستگان به سازمان برنامه ارسال و بخشی از مطالبات این معلمان در زمینه پاداش پایان خدمت یک  و  ۲ روز آینده پرداخت شود.

البته این وعده هم عملیاتی نشد چرا که گره کار باید از سوی سازمان برنامه و بودجه حل می شد و بودجه ای برای این منظور اختصاص داده می شد. حال با توئیت داود منظور رئیس سازمان و برنامه و بودجه خبر خوشی برای اهالی فرهنگیان بازنشسته کشور است و امید می رود این خبر خوش بزودی عملیاتی و اجرایی شود و این دسته از معلمان بازنشسته بعد از 2 و سال اندی به مطالبه خود دست یابند.

طرح رتبه بندی معلمان - رتبه بندی معلمان بازنشسته مهر 1400 + زمان واریز معوقات و صدور احکام

صدور احکام رتبه بندی فرهنگیان بازنشسته در سال 1403

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بدهی آموزش و پرورش بابت رتبه بندی معلمان بازنشسته به صندوق بازنشستگی کشوری تسویه شده است، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری حکم رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد را با لحاظ رتبه‌بندی صادر می‌کند تا بتوانند از مزایای آن در حقوق خود بهره‌مند شوند.


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بدهی آموزش و پرورش بابت رتبه بندی معلمان بازنشسته به صندوق بازنشستگی کشوری تسویه شده است.

صندوق بازنشستگی کشوری حکم رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد را با لحاظ رتبه‌بندی صادر می‌کند
علی فرهادی (معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش) در این مراسم با بیان اینکه طی ماه‌های گذشته اتفاق‌های خوبی در راستای حل مسایل و مشکلات استان‌ها رقم خورده است، اظهار کرد: از شهریور ماه سال گذشته تاکنون علاوه بر حقوق، بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به بدنه آموزش و پرورش اعتبار تزریق شده و این نشان دهنده توجه دولت سیزدهم به دستگاه تعلیم و تربیت است. فرهادی به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اشاره کرد و افزود: دولت سیزدهم بیش از ۹۰۰ هزار معلم را رتبه بندی کرد و جامعه فرهنگیان از مزایای آن برخوردار شدند. وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که معلم کارمند نیست، گفت: معلمان هر ساله نه یک پروژه جدید بلکه به تعداد دانش آموزان سر کلاس پروژه جدید دارند و باید به تعداد این پروژه‌ها فرایند‌ها و طرح‌های جدید را طراحی کنند. معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: معلم در مدرسه زندگی همه جانبه را به دانش آموزان می‌آموزد و فرآیند آموزش و آموختن منحصر به دانش نیست.
علی فرهادی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت مقام معلم در زنجان به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: این سند نسخه شفا بخش آموزش و پرورش است.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا