اخبار

تعطیلی مدارس / آیا مدارس فردا شنبه 30 مهر 1401 تعطیل است؟ + دانشگاه ها

آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا تعطیل است؛ آیا مدارس فردا شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ تعطیل است؟

تعطیلی مدارس | آیا مدارس فردا تعطیل است؟ - تعطیلی مدارس / آیا مدارس فردا شنبه 30 مهر 1401 تعطیل است؟ + دانشگاه ها

سرویس اخبار سایت راشدون تعطیلی مدارس ؛ بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در مورد اینکه مدارس تعطیل است یا خیر آیا مدارس فردا شنبه 30 مهر 1401 تعطیل است این سوال را داشتند که آیا شنبه 30 مهر 1401 مدرسه ها ، دانشگاه ها ، ادارات و بانک ها به دلیل اعتراضات و اغتشاشات و اتفاقات اخیر یا بارش باران تعطیل هستند ؟

تعطیلی مدارس شنبه 30 مهر 1401

فراخوانها و تحریک های رسانه های معاند برای اعتراض و اغتشاش در خیابانها به برخی از مدارس کشیده شده است و متاسفانه برخی از دانش آموزان فریب این گونه تبلیغات را خورده اند و تعدادی از دانش اموزان اقدام به سر دادن شعار و بر هم زدن نظم کلاس ها میکنند این دانش اموزان که میخواهد نظم مدرسه را به هم بریزند و باعث تعطیلی شوند. البته این روزها دیگر اعترضات فروکش کرده و هیچ گونه گزارش تعطیلی بخاطر اغتشاشات یا آلودگی هوا یا بارش برف و باران و سیل نشده بنابراین مدارس و دانشگاها در هیچ شهری تعطیل نبوده و همه مدارس فعال میباشد. با توجه به اینکه کشور در آرامش کامل به سر می برد و هیچ اختلالی در امور وجود ندارد بنابراین دلیلی بر تعطیلی ادارات و مدارس و کسب و کارها وجود ندارد و روز شنبه 30 مهر 1401 یک روز کاملا عادی در کشور می باشد.

آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس

آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا شنبه 30 مهر 1401 به علت آلودگی هوا و گرد و خاک و ریزگرد و همچنین اغتشاشات و اعتراض ها و حوادث اخیر فردا + اخرین وضعیت تعطیلی مدارس روز شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ در شهرهای تهران و البرز و ایلام و شهرهای جنوبی ، اصفهان ، تبریز ، زاهدان، زابل، مشهد ، خوزستان ، اهواز ، یزد ، تهران ، بوشهر ، زنجان ، اصفهان ، رشت ، سقز ، سنندج ، کردستان ، همدان ، اراک ، ایلام ، شیراز ، اصفهان ، سمنان ، هرمزگان ، کرمان ، کرمانشاه ، یزد ، بندر گناوه، قم ، لرستان ، قزوین ، زنجان ، شیروان ، بروجرد ، بجنورد ، بیرجند ،قصرشیرین ، زاهدان ، تبریز ، ارومیه ، چهارمحال بختیاری ، یاسوج ، بوشهر ، ، رشت ، مازندران ، ساری ، گیلان ، گرگان ، بندرعباس و قشم ،کردستان ، سنندج ، سقز و دیواندره ، خرم آباد، اردبیل ، کاشمر ، ازنا ، الگودرز ، کوهدشت ، دورود ، هشتگرد ، آبیک ، بروجرد ، دزفول ، خرمشهر ، اندیمشک ، ماهشهر ، بهبهان ، هویزه ، مهران ،سوسنگرد ، … را در این صفحه ببینید. آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ به دلیل آلودگی هوا و گرد و خاک را از راشدون میخوانید.

هواشناسی شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱

سازمان هواشناسی با صدور هشدار آغاز و تشدید فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما در ۱۳ استان از احتمال خسارت به محصولات کشاورزی و سیلاب ناگهانی خبر داد.

مطابق جدیدترین نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی از بعدازظهر امروز در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، گیلان، مازندران و گلستان بارش باران، وزش باد شدید موقتی و گاهی رعدوبرق آغاز می‌شود.

فردا بر شدت بارش‌ها افزوده شده و علاوه بر مناطق مذکور، بخش‌هایی از خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان را نیز در بر می‌گیرد.

روز یکشنبه فعالیت سامانه بارشی با شدت کمتری در این مناطق ادامه خواهد داشت. دوشنبه آینده در سواحل غربی دریای خزر، برخی مناطق شمال غرب و بخش‌هایی از تهران، البرز، قزوین و شمال استان مرکزی بارش پراکنده روی می‌دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سه‌شنبه آینده در استان‌های ساحلی دریای خزر، بخش‌هایی از خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق اردبیل و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران، زنجان و سمنان بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

لازم به‌ ذکر است طی این مدت در ارتفاعات شمال غرب بارش برف دور از انتظار نیست. طی سه روز آینده در شمال شرق، بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و شنبه و یکشنبه در استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش بینی می‌شود.

از بعدازظهر امروز تا یکشنبه آینده با توجه به شمالی شدن جریانات روی دریای خزر دما هوا در این مناطق 8 تا 15 درجه کاهش می‌یابد و دریای خزر مواج خواهد شد. همچنین دمای هوا جمعه و شنبه در شمال غرب و شنبه و یکشنبه در شمال شرق بین 5 تا 8 درجه کاهش می‌یابد.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما

زمان شروع: بعدازظهر جمعه 1401/07/29

زمان پایان: یک‌شنبه 1401/08/01

نوع مخاطره: رگبار باران، در ارتفاعات بارش برف، وزش باد شدید موقتی، کاهش محسوس دما، کاهش دید بر اثر بارندگی و پدیده مه و در مناطق مستعد با رعدوبرق

منطقه اثر:

جمعه 1401/07/29: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل، گیلان، مازندران، شمال زنجان.

شنبه 1401/07/30: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، زنجان، کردستان، خراسان شمالی، ارتفاعات در استان‌های البرز و تهران.

یکشنبه 1401/08/01: شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات در استان‌های البرز، زنجان، تهران و سمنان.

اثر مخاطره: بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اختلال در تردد، آب‌گرفتگی معابر عمومی، احتمال رانش و ریزش کوه، آسیب به سازه‌های موقت، تاخیر و احتمال لغو پرواز، خسارت به محصولات کشاورزی.

توصیه: احتیاط در سفرهای برون شهری، اجتناب و پرهیز از تردد و اسکان در حاشیه مسیل‌ها، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها و تسریع در کاشت محصولات پاییزه.

توصیف سامانه دوم: افزایش گرادیان فشاری

نوع مخاطره: وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک

منطقه اثر:

جمعه 1401/07/29: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، شمال همدان و شمال کرمانشاه.

شنبه 1401/07/30: کردستان، زنجان، کرمانشاه، مرکزی، جنوب آذربایجان غربی، لرستان، قزوین، جنوب سمنان، قم، تهران، شمال شرق اصفهان، خراسان رضوی و خراسان شمالی.

یکشنبه 1401/08/01: کردستان، زنجان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال و غرب اصفهان و جنوب آذربایجان غربی.

اثر مخاطره: احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و شکستن درختان کهنسال، احتمال کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید و احتمال تاخیر در پرواز.

توصیه: احتیاط در تردد، اجتناب از فعالیت‌های فیزیکی در فضای باز بویژه گروه‌های حساس، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره، استحکام سازه‌های موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها.

5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا