سایر

انتخاب یک باربری مناسب و معتبر

رپورتاژ آگهی - انتخاب یک باربری مناسب و معتبر

به جابجایی و حمل‌ونقل انسان و بارهای مختلف چه در سطح داخلی و چه در سطح بین‌المللی باربری می‌گویند. امروزه باربری به روش‌های متنوعی انجام می‌شود.

تاریخچه باربری

به تغییر مکان جغرافیایی انسان، حیوان، کالا و یا هر جنس دیگری باربری (Transport) یا حمل‌ونقل می‌گویند. درگذشته جابجایی بیشتر به‌صورت زمینی صورت می‌گرفت اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی شاهد حمل‌ونقل در سطح هوایی، دریایی، ریلی و … هستیم.

تفاوت باربری با اتوبار

اتوبار به هرگونه حمل‌ونقل اثاثیه‌ی منزل، وسایل اداری، انواع بسته‌بندی‌ها و … در سطح شهر و به‌وسیله‌ی اتومبیل گفته می‌شود، درحالی‌که باربری سطح وسیع‌تر و گسترده‌تری را شامل می‌شود.بهترین باربری شیراز و باربری در اهواز سایر شهرها را در پی جو مشاهده نمایید.

انواع باربری

با توجه به امکانات گسترده درزمینه‌ی حمل‌ونقل، باربری به‌صورت کلی در چند دسته تقسیم‌بندی می‌شود: زمینی، هوایی، دریایی، ریلی، کابلی. در ادامه به توضیح هریک از آن‌ها می‌پردازیم.

باربری زمینی

این نوع حمل‌و‌نقل از طریق جاده‌ها انجام می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد این روش قدیمی‌ترین روش حمل‌ونقل در تاریخ بشریت است. حمل‌ونقل زمینی ابتدا به‌صورت سنتی توسط حیوانات انجام می‌شد و امروزه با پیشرفت صنعت خودروسازی از خودروها برای حمل‌و‌نقل استفاده می‌شود. این نوع حمل‌ونقل به دو صورت داخلی و بین‌المللی صورت می‌گیرد.

مزایای حمل‌و‌نقل زمینی

-هزینه‌ی کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد.

-امکان استفاده از وسایل نقلیه‌ی خصوصی در این روش وجود دارد.

-توسط این روش بار را می‌توان به مناطق دورافتاده نیز ارسال کرد.

رپورتاژ آگهی - انتخاب یک باربری مناسب و معتبر

شکل 2باربری زمینی

باربری هوایی

به حمل‌ونقلی که توسط هواپیما و تجهیزات هوایی انجام شود باربری هوایی می‌گویند. روش‌های زمینی برای جابجایی بارهای بسیار سنگین و جابجایی در فواصل بسیار دور کاربردی نیستند، ازاین‌رو از حمل‌و‌نقل هوایی استفاده می‌شود. این نوع حمل‌ونقل به‌صورت کلی شامل دو بخش می‌شود: حمل‌ونقل تجاری و انسانی.

انسانی (Freight): حمل انسان و کالاهای مربوط به انسان توسط هواپیماهای معمولی را حمل‌ونقل انسانی نام دارد.

تجاری: به نوعی از حمل‌و‌نقل که توسط هواپیماهای بزرگ برای نقل‌وانتقال اقلام و دستگاه‌های صنعتی استفاده می‌شود، حمل‌ونقل تجاری می‌گویند.

باربری دریایی

امروزه باربری دریایی یکی از مهم‌ترین راه‌های حمل‌ونقل است. بیشترین میزان حمل‌ونقل‌های بین‌المللی از این طریق انجام می‌شود. بسیاری از کشورها به دلیلی دسترسی به راه‌های دریایی از کشتی‌ها برای انتقال بارهای خود استفاده می‌کنند.

باربری ریلی

به هرگونه جابجایی و حمل‌ونقل توسط قطار و خطوط راه‌آهن باربری ریلی می‌گویند. این نوع حمل‌ونقل قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد و از امنیت بالایی نیز برخوردار است. به دلیل سرعت زیاد برای جابجایی در فواصل دور مناسب است.

باربری کابلی

این نوع از حمل‌ونقل برای جابجایی‌های درون‌شهری مناسب است و هنگام ترافیک‌های شدید یک راه کاربردی برای حمل‌ونقل به‌حساب می‌آید.

شرکت‌ها

شرکت‌های باربری برای نقل‌وانتقال‌های داخلی و خارجی احداث‌شده‌اند. این شرکت‌ها با داشتن بیمه‌نامه متعهد به انتقال بدون خطر و با امنیت بالای بارهای کاربران خود هستند. در صورت بروز هرگونه خسارت با توجه به داشتن بیمه، این شرکت‌ها ملزم به جبران خسارت وارده هستند.

جمع‌بندی

در این مقاله به توضیح انواع راه‌های حمل‌و‌نقل به‌صورت خلاصه پرداخته شد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرکت‌های باربری معتبر در سطح تمامی شهرها به سایت پی جومراجعه فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا