سایر

افزودنی روان کننده بتن جهت افزایش مقاومت در چرخه ذوب و یخبندان

به جرأت می‌توان گفت بتن یکی از پرکاربردترین مواد و مصالح مورد استفاده در صنعت ساخت‌وساز در سراسر جهان است که استفاده‌های فراوانی دارد. این محصول از ترکیب سیمان، سنگدانه و آب در نسبت‌های مختلف تهیه شده و برای بهبود خواص آن از انواع افزودنی‌ها استفاده می‌شود.

رپورتاژ آگهی - افزودنی روان کننده بتن جهت افزایش مقاومت در چرخه ذوب و یخبندان

در این مقاله قصد داریم راجع به افزودنی بتن که مقاومت بتن را در برابر چرخه ذوب و یخبندان افزایش می‌دهند، اطلاعاتی را به شما همراهان گرامی ارائه کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید تا انتها این مطلب را مطالعه کنید.

افزودنی بتن چیست؟

بتن یکی از قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی است و اولین استفاده از آن برای ساخت بنا به ۷۰۰۰ سال قبل باز می‌گردد. امروزه بتن به یکی از کاربردی‌ترین مواد و مصالح تبدیل شده که نقش مهمی را در صنعت ساخت‌وساز و عمران ایفا می‌کند. طبق آمار و ارقام بیش از ۸۰ درصد سازه‌هایی که در اطراف خود مشاهده می‌کنید با استفاده از این محصول ارزشمند ساخته شده‌اند. 

بتن به تنهایی نمی‏تواند تمام خواسته های مقاومتی و کیفیتی را برآورده کند؛ بنابراین به منظور افزایش سطح مقاومت و استقامت آن، از مواد دیگری تحت عنوان افزودنی‌های بتن مانند مواد روان کننده بتن استفاده می‌کنند. افزودنی‌ها انواع مختلفی دارند و در مرحله ساخت ملات و بتن به آنها افزوده شده و ویژگی‌های متفاوتی را در آن‌ها ایجاد می‌کنند. این مواد به صورت معدنی یا شیمیایی و به حالت جامد یا مایع تولید و مورداستفاده قرار می‌گیرند و تاثیرات قابل توجهی بر کیفیت بتن می‌گذارند‌.رپورتاژ آگهی - افزودنی روان کننده بتن جهت افزایش مقاومت در چرخه ذوب و یخبندان

انواع افزودنی بتن که موجب افزایش مقاومت بتن سخت شده در برابر چرخه ذوب و یخبندان می‌شوند؟

همان‌طور که پیشتر گفتیم تنوع در افزودنی‌ها بسیار است و این محصولات هر کدام به نوبه خود تاثیرات متفاوتی در بتن ایجاد می‌کنند. به‌طورمثال افزودنی‌هایی که سبب افزایش مقاومت بتن سخت شده در برابر چرخه ذوب و یخبندان می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

افزودنی حباب ساز

این افزودنی همان‌طور که از اسمش پیداست سبب ایجاد حباب در میان بتن شده و ظاهری اسفنجی شکل به آن می‌بخشد و حتی پس از سخت شدن بتن نیز، در آن باقی می‌مانند و میزان استحکام بتن را در برابر چرخه یخ زدن و ذوب شدن یخ‌ها بالا می‌برد. این نوع افزودنی بیشترین کاربرد را در بتن‌ریزی مناطقی دارد که به‌طور مداوم آب‌وهوای سرد و سیکل‌های انجماد و ذوب را تجربه می‌کنند.

جاده‌ها، پیاده‌رو‌ها، فرودگاه‌ها و… از جمله مواردی هستند که در عملیات بتن‌ریزی‌شان از افزودنی حباب‌ ساز استفاده می‌شود. برای استفاده از این افزودنی باید حد مجاز را رعایت کرده و بیش از حد یا کمتر از حد مجاز از آن استفاده نکنید تا به نتیجه و کیفیت مطلوب در بتن برسید. از نمونه افزودنی‌های حباب‌‌ساز می‌توان به محصول حباب‌ساز بتن CapcoAir SLA اشاره کرد که برپایه استانداردهای ملی ایران به تولید می‌رسد.

روان کننده بتن

از دیگر افزودنی‌های مناسبی که به منظور افزایش مقاومت بتن سخت شده در برابر چرخه ذوب و انجماد مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان به افزودنی‌های ابرروان‌کننده اشاره کرد. این محصول میزان روانی ملات و بتن را به‌طور چشم‌گیری بالا می‌برد و در بتن‌ریزی تمامی حفره‌ها و روزنه‌های سازه را به خوبی پوشش می‌دهد؛ بنابراین جایی برای نفوذ آب به بافت بتن باقی نمی‌گذارد.

افزودن این محصول به ملات و بتن باید در حد مجاز صورت بگیرد؛ چرا که مصرف بیش از حد آن کیفیت بتن را از بین برده و آن را به حدی روان می‌کند که عملا بتن غیرقابل‌استفاده می‌شود. همچنین درصورتی‌که کمتر از حد مجاز از این افزودنی استفاده کنید، میزان روندگی بتن کاهش یافته و به خوبی پمپاژ نمی‌شود. علاوه بر آن بخش‌های مختلف سازه را به خوبی پوشش نمی‌دهد.

محصول ابر روان‌کننده بتن CapcoCrete SPC251 یکی از بهترین افزودنی‌هایی است که توسط شرکت همگرایان تولید کپکو به تولید می‌رسد که می‌توانید به همین منظور از آن استفاده کنید. این محصول نیز همانند افزودنی حباب‌ساز کپکو دارای گواهینامه‌های استاندارد است.

خرید افزودنی بتن

باتوجه به تنوع فراوان در دنیای افزودنی‌ها، برای خرید افزودنی بتن و استفاده از آن در ساخت سازه‌های بتنی بهتر است ابتدا نوع نیاز و انتطارات خود را از خرید این محصول مشخص کنید. به این ترتیب می‌توانید محصول متناسب با نیازتان را تهیه کنید.

سعی کنید قبل از مراجعه به مراکز فروش و اقدام برای خرید افزودنی، با برندهای مختلفی که در حوزه تولید این محصول فعالیت می‌کنند آشنا شوید و از میان آن‌ها به دنبال برترین برندها باشید. خرید افزودنی از برندهای شناخته شده باعث آسودگی خاطر شما از میزان کیفیت و عملکرد مطلوب محصول خواهد شد.

یکی از شرکت‌های بزرگ و معتبر در حوزه تولید انواع افزودنی‌ها، شرکت همگرایان تولید کپکو است که سال‌های متمادی در حوزه تولید افزودنی‌های شیمیایی مختلف به فعالیت پرداخته و محصولات خود را تحت عنوان برند کپکو در بازار عرضه می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت این شرکت به بررسی و مقایسه قیمت افزودنی‌های این شرکت بپردازید و در صورت تمایل اقدامات لازم برای خرید افزودنی بتن و روان کننده بتن را انجام دهید.رپورتاژ آگهی - افزودنی روان کننده بتن جهت افزایش مقاومت در چرخه ذوب و یخبندان

قیمت افزودنی بتن

در خرید هر محصولی بدون شک قیمت، مهم‌ترین پارامتر است و همه به آن توجه ویژه‌ای دارند. خرید محصولی با کیفیت که قیمتی متناسب با کیفیت آن داشته باشد، بسیار حائز اهمیت بوده و به همین منظور باید برندی قابل اعتماد برای خرید انتخاب کرد.

قیمت افزودنی بتن از فاکتورهای مختلفی تاثیر می‌پذیرد و موارد متعددی می‌توانند در کاهش یا افزایش قیمت افزودنی بتن اثرگذار باشند. از جمله عوامل موثر در تعیین قیمت این محصول، موارد زیر هستند:

  • به‌طورمثال نوسانات مداوم ارز با تاثیرگذاری بر قیمت مواد اولیه می‌تواند به‌طور مستقیم قیمت انواع افزودنی را کاهش یا افزایش دهد. به گونه‌ای که همزمان با افزایش قیمت ارز قیمت محصولات مختلف از جمله افزودنی بتن بالا می‌رود و در مواقع کاهش قیمت ارز ما شاهد پایین آمدن قیمت‌ها خواهیم بود.
  • از دیگر عواملی که زمینه تعیین قیمت افزودنی بتن را فراهم می‌کند می‌توان به برند محصول اشاره کرد.‌ مسلماً آن دسته از محصولاتی که توسط شرکت‌های معتبر و با سابقه به تولید می‌رسند و از برندهای شناخته شده و معروف هستند قیمت بیشتری در مقایسه با افزودنی‌های تولید شده توسط شرکت‌های ناشناخته و کم سابقه دارند.
  • البته در این مورد به خصوص باید گفت خرید یک افزودنی از برند معتبر اگرچه قیمت بالایی دارد، اما این قیمت در مقایسه با کیفیت فوق‌العاده و عملکرد مطلوبی که محصول به شما ارائه می‌دهد چیز زیادی نخواهد بود.
  • قطعا با خرید یک افزودنی ارزان قیمت از یک برند ناشناخته شما نتیجه مطلوبی دریافت نخواهید کرد و در نهایت میزان استحکام سازه بتنی به حد مورد نظر نرسد و این موضوع عواقب جبران ناپذیری را به بار آورد.
  • علاوه بر موارد بیان شده قیمت افزودنی بتن به نحوه خرید شما نیز بستگی دارد. اگر شما خرید این محصول را به‌صورت اینترنتی و آنلاین انجام دهید با حذف برخی از هزینه‌ها از جمله هزینه رفت و آمد و تردد در سطح شهر، قیمت کمتری برای خرید می‌پردازید.
  • همچنین در خرید‌های اینترنتی شما به‌طور مستقیم می‌توانید با تولیدکنندگان در ارتباط باشید و با حذف واسطه‌ها در ازای دریافت محصولی با کیفیت، مبلغ مناسبی نیز پرداخت کنید.
  • انتخاب یک مجموعه معتبر و باسابقه نیز می‌تواند در خرید مطمئن به شما کمک کند.

ما در کپکو سالهای سال است که در این زمینه به تحقیقات مختلفی مشغول هستیم تا بتوانیم باکیفیت‌ترین محصولات را روانه بازار کنیم. شما می‌توانید در اجرای پروژه خود از مشاورین ما کمک بگیرید تا کار خود را دقیق و بدون نقص انجام دهید.

جمع‌بندی

افزودنی‌های بتن محصولاتی هستند که به منظور ایجاد ویژگی‌های مثبت و تقویت نقاط قوت بتن به آن افزوده می‌شوند.‌ افزودنی بتن انواع مختلفی دارد و هر کدام ویژگی‌های متفاوتی را در ملات بتن ایجاد می‌کنند. به‌عنوان مثال افزودنی‌های ابرروان‌کننده بتن و افزودنی‌های حباب‌ ساز از جمله محصولاتی هستند که به منظور بالا رفتن مقاومت بتن سخت شده در برابر چرخه ذوب و انجماد مورد استفاده قرار می‌گیرند و از ترک خوردگی و پکیدن بتن در چرخه ذوب و انجماد جلوگیری به عمل می‌آورند.

ما در شرکت تولیدی مواد شیمیایی ساختمانی کپکو (همگرایان تولید) تولید کننده انواع روان کننده بتن و سایر مواد شیمیایی ساختمانی در تلاش هستیم تا با به کارگیری برترین تکنولوژی‌های روز دنیا نیازهای اصلی کشور را در این حوزه تامین کنیم. افرادی که نیاز به مشاوره در این مورد دارند، می‌توانند با شماره تلفن‌های مندرج در سایت تماس بگیرند و از تجارب متخصصین ما بهره‌مند شوند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا