سایر

بررسی علل و روش های از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

بوی بد ماشین لباسشویی یکی از اتفاقات رایجی است که ممکن است همه ما روزی با آن مواجه شویم. این بوی بد می ‌تواند علل مختلفی داشته باشد، از جمله عوامل داخلی و خارجی که در عملکرد ماشین لباسشویی تأثیرگذارند.

رپورتاژ آگهی - بررسی علل و روش های از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

یکی از عوامل مهم ایجاد بوی نامطبوع، ماندگار شدن رطوبت درون ماشین است. هنگامی که لباس ‌ها شسته می‌ شوند، رطوبت به همراه قطرات آب و مواد شوینده برای مدتی در داخل ماشین می‌ ماند. این شرایط ایده آلی برای رشد باکتری‌ ها و قارچ‌ ها فراهم می‌ کند و در نهایت باعث ایجاد بوی بد می ‌شود. علاوه بر آن عدم تخلیه صحیح آب از ماشین لباسشویی نیز می تواند عامل ایجاد بوی بد از لباسشویی باشد که در این صورت برای عیب یابی و رفع اصولی آن پیشنهاد می کنیم به نمایندگی لباسشویی در مشهد مراجعه کنید. 

در هر صورت اگر پس از باز کردن درب لباسشویی خود، بوی بدی احساس کردید، تا انتها با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم تمامی علل ایجاد بوی بد لباسشویی و راهکارهای از بین بردن آن را به طور جامع مورد بررسی قرار دهیم.

علل بوی بد ماشین لباسشویی چیست؟

همانطور که در مقدمه هم به آن اشاره کردیم یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد بوی بد از ماشین لباسشویی، باقی ماندن طولانی مدت رطوبت در لباسشویی می باشد؛ بنابراین به محض مواجهه با مشکلات مربوط به تخلیه نشدن آب باید نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام داد. عدم تخلیه آب یکی از رایج ترین مشکلات لباسشویی های دوو می باشد که در این صورت و به منظور تعمیر لباسشویی دوو در مشهد پیشنهاد می کنیم به نمایندگی های معتبر تعمیر لباسشویی مراجعه کنید. 

اما آیا عدم تخلیه صحیح آب از لباسشویی، تنها علت ایجاد بوی بد ماشین لباسشویی است؟ خیر؛ چرا که در بسیاری از موارد، بدون وجود مشکلات مربوط به آبگیری و تخلیه آب از دستگاه با بوی بدی در لباسشویی مواجه می شویم که از جمله علل آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دیر خارج کردن لباس ها از لباسشویی؛ عامل بوی بد لباسشویی

متاسفانه خارج کردن با تاخیر لباس ها از ماشین لباسشویی در بین بسیاری از خانواده ها، تبدیل به یک عادت اشتباه شده است. این کار یکی از اصلی ترین دلایل باقی ماندن رطوبت و در نتیجه ایجاد بوی بد از ماشین لباسشویی به شمار می رود. بنابراین پیشنهاد می کنیم به محض اتمام فرآیند شستشوی لباس ها توسط ماشین لباسشویی، نسبت به خارج کردن لباس ها اقدام کنید. در غیر این صورت نه تنها سلامت و عملکرد ماشین لباسشویی، بلکه سلامت اعضای خانواده تان نیز به خطر خواهد افتاد؛ چرا که هیچ فضایی برای باکتری ها و قارچ ها بهتر از یک فضای تنگ و مرطوب نیست که در اثر انباشته شدن لباس های خیس بر روی هم ایجاد می شود.

علاوه بر این مورد، سرویس های دوره ای نیز می تواند مانع از بروز بسیاری از مشکلات نظیر بوی بد لباسشویی شود؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم به صورت دوره ای هر 3 ماه و یا 6 ماه یک بار به نمایندگی های ارائه دهنده خدمات مربوط به سرویس و تعمیر لباسشویی از جمله نمایندگی لباسشویی سامسونگ در مشهد مراجعه کنید. 

بستن درب ماشین لباسشویی پس از اتمام فرآیند شستشو

از دیگر عوامل باقی ماندن رطوبت در ماشین لباسشویی برای مدت نسبتا طولانی می توان به بستن درب لباسشویی بلافاصله پس از اتمام فرآیند شستشو و برداشتن لباس ها از داخل دیگ دستگاه، اشاره کرد که در نهایت احتمال ایجاد بوی بد از دستگاه تا حد زیادی افزایش می یابد. بنابراین پس از اینکه شستن لباس ها توسط ماشین لباسشویی به پایان رسید، لباس ها را از لباسشویی خارج کرده و درب دستگاه را برای چند دقیقه به طور کامل باز بگذارید.

عدم شستشوی دوره ای لاستیک ماشین لباسشویی از عوامل ایجاد بوی بد

رپورتاژ آگهی - بررسی علل و روش های از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

زیر لاستیک ماشین لباسشویی یکی دیگر از محیط های ایده آل برای ایجاد جرم و رسوب و رشد قارچ ها و باکتری ها می باشد که اگر به صورت دوره ای تمیز نشود با گذشت زمان می تواند عامل ایجاد بوی بد ماشین لباسشویی شود. برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند، لاستیک لباسشویی خود را به صورت دوره ای شسته و سپس به طور کامل آن را خشک کنید.

علاوه بر آن پیشنهاد می کنیم پس از هر بار شست و شوی لباس ها با ماشین لباسشویی، لاستیک دستگاه را به خوب خشک کنید.

عدم توجه به تمیزی جاپودری از دلایل بوی بد ماشین لباسشویی

باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است در هر دستگاهی رخ دهد. احتمال رخداد این اتفاق در اثر تمیز نکردن دوره ای جاپودری ماشین لباسشویی بیشتر هم می شود. بدین منظور پیشنهاد می کنیم به نسبت میزان استفاده خود از لباسشویی هر هفته یا هر ماه، جاپودری را از لباسشویی بیرون کشیده و آن را به خوبی تمیز کنید.

راهکارهای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

در این بخش از مقاله قصد داریم راهکارهای ساده و البته کاربردی برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی را معرفی کنیم.

نابودی بوی بد ماشین لباسشویی با سرکه

سرکه در بسیاری از موارد به تنهایی می تواند بوی بد ماشین لباسشویی را نابود کند. بدین منظور زمانی که درون دیگ ماشین لباسشویی، هیچ گونه لباسی وجود ندارد، مقداری سرکه (نصف پیمانه کافیست) درون جاپودری لباسشویی ریخته و سپس تنظیمات مربوط به آب گرم و دور تند را در لباسشویی خود اعمال کنید.

اکنون خاصیت اسیدی سرکه به خوبی می تواند داخل ماشین لباسشویی را جرم گیری و تمامی باکتری ها را نابود کند که در نهایت منجر به نابودی بوی بد لباسشویی می شود.

از بین بردن بوی بد لباسشویی با جوش شیرین

رپورتاژ آگهی - بررسی علل و روش های از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

جوش شیرین هم به اندازه سرکه می تواند در از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی، تاثیرگذار باشد. تنها کافیست یک پیمانه جوش شیرین را در جاپودری ماشین لباسشویی عاری از لباس بریزید و  دستگاه را روشن کنید. در آخر فرآیند شستشو با تمامی قارچ ها و میکروب ها و همچنین بوی بد ماشین لباسشویی خود خداحافظی کنید.

نتیجه گیری بررسی علل و روش های از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی!

طبق آنچه که در این مقاله آموختیم باقی ماندن آب و رطوبت در داخل ماشین لباسشویی، اصلی ترین عامل ایجاد بوی بد ماشین لباسشویی می باشد؛ بنابراین عوامل باقی ماندن رطوبت در لباسشویی، خواه کثیفی لاستیک دستگاه باشد و یا دیر بیرون کشیدن لباس ها از داخل لباسشویی را شناسایی کرده و با رفع آن بوی بد لباسشویی خود را از بین ببرید.

در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود از نحوه از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا