پزشکی و سلامت

هزینه و تخفیف انواع روکش دندان در دکترتو کلینیک

- هزینه و تخفیف انواع روکش دندان در دکترتو کلینیک

اگر به ‌دلایل مختلف تاج دندان خود را از دست داده‌اید و به‌ دنبال بررسی هزینه روکش دندان هستید ما در این متن راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می‌دهیم. به‌طورکلی باید گفت روکش نوعی پروتز است که در شرایط مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

روکش‌ معمولا برای ۲ منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ یکی افزایش مقاومت دندان‌ها و دیگری حفظ زیبایی آن‌ها که در هر شرایط نیز ارائه‌دهندگان این سرویس در دکترتو کلینیک نوع خاصی از آن را انتخاب می‌کنند تا بهترین نتیجه را برای افراد به‌همراه داشته باشد. در ادامه این خدمات را به‌طور کامل بررسی می‌کنیم.

هزینه روکش دندان با بیمه تامین اجتماعی

روکش دندان گاهی در دسته خدمات زیبایی قرار می‌گیرد و گاهی نقش ترمیم و درمانی دارد. بااین‌حال این خدمات معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند و افراد باید هزینه آن را به‌صورت آزاد پرداخت کنند.

به‌طورکلی حتی اگر این خدمات در درمانگاه‌های تامین اجتماعی ارائه شوند نیز پرسنل هزینه را از افراد دریافت می‌کنند. البته ممکن است در این مراکز هزینه کم‌تری نسبت به سرویس‌دهندگان روکش دندان که به‌صورت آزاد کار می‌کنند دریافت شود، اما در این شرایط باید به کیفت خدمات نیز توجه کنید.

در کنار سازمان تامین اجتماعی شرکت‌های بیمه دیگری نیز وجود دارد که ممکن است قسمتی از هزینه روکش دندان را پشتیبانی کنند. دراین‌خصوص شما باید پیش از اقدام برای روکش از شرکت بیمه اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

همچنین باید گفت گاهی روکش پس از عصب‌کشی روی دندان قرار می‌گیرد. در این موارد باید ببینید سرویس‌دهنده از خدمات تخصصی برای شما استفاده می‌کند یا با کمک سرویس‌های عمومی نیز مشکل برطرف می‌شود.

هرکدام از این شرایط خود می‌توانند روی هزینه روکش دندان تاثیرگذار باشند. پس لازم است قبل از اقدام برای استفاده از این خدمات اطلاعات لازم را از شرکت بیمه و سرویس‌دهنده خدمات روکش دندان به‌دست بیاورید.

- هزینه و تخفیف انواع روکش دندان در دکترتو کلینیک

هزینه چسباندن روکش دندان

هزینه روکش دندان مهم‌ترین دغدغه افرادی است که به دلایل مختلف می‌خواهند از این خدمات استفاده کنند. به‌خصوص اینکه روکش در دسته خدمات زیبایی قرار می‌گیرد و بسیاری از شرکت‌های بیمه از آن پشتیبانی نمی‌کنند.

اما این هزینه به چه عواملی بستگی دارد؟ روکش یا همان کراون دندان توسط سرویس‌دهندگان مختلف با نرخ‌های متفاوتی ارائه می‌شود و این موضوع در اولین مورد به متریال مورد استفاده در تولید روکش وابسته است.

همچنین باید گفت تجهیزات و لابراتوار تولیدکننده این روکش‌ها هرچه از کیفیت بالاتری برخوردار باشند در نهایت کراون باکیفیت‌تری تحویل خواهند داد. پس تجهیزات مورد استفاده توسط ارائه‌دهندگان این خدمات نیز روی هزینه‌ای که تعیین می‌کنند تاثیرگذار خواهد بود.

روکش‌ها در مدل‌های مختلف مانند سرامیکی، فلزی و ترکیبی از این ۲ ماده تولید می‌شوند. به همین دلیل نیز حین بررسی این خدمات با قیمت‌های مختلفی روبه‌رو خواهیم شد. بسته به اینکه روکش را برای کدام دندان می‌خواهید می‌توانید از انواع مختلف استفاده کنید.

همچنین باید گفت انتخاب سرویس‌دهنده می‌تواند روی این هزینه تاثیرگذار باشد. برخی ارائه‌دهندگان خدمات دندان به ‌دلیل موقعیت مکانی، تجهیزات پیشرفته و پرسنل مجرب هزینه بیشتری برای خدمات خود تعیین می‌کنند.

به‌طورکلی شما می‌توانید هزینه روکش دندان توسط بهترین ارائه‌دهندگان این خدمات را در دکترتو کلینیک بررسی کنید. ضمن اینکه در این بخش تمام خدماتی که با تخفیف‌های جذاب ارائه شده‌اند نیز قابل مشاهده هستند. پس می‌توانید با صرف کم‌ترین هزینه از سرویس کراون دندان استفاده کنید.

- هزینه و تخفیف انواع روکش دندان در دکترتو کلینیک

قیمت روکش دندان سرامیکی

یکی از رایج‌ترین انواع روکش که بسیار پرطرفدار است کراون سرامیکی نام دارد که به ‌دلیل ویژگی‌های خاص خود توانست در بین افراد مختلف محبوبیت بسیاری به دست بیاورد. در واقع دلیل استفاده از این روکش ظاهر آن است.

روکش سرامیکی را می‌توان دقیقا هم‌رنگ دندان‌های هر شخص تولید کرد. البته فرایند تغییر رنگ باید پیش از قالب زدن این نوع کراون انجام شود. این ویژگی باعث شده روکش‌های سرامیکی ظاهری کاملا شبیه دندان‌های واقعی داشته باشند.

در کنار ظاهر زیبایی که روکش‌های سرامیکی دارند باید گفت استحکام آن‌ها چندان بالا نیست. افرادی که از این نوع روکش استفاده می‌کنند باید مراقبت بیشتری از دندان‌های خود داشته باشند تا این کراون برای مدت‌ طولانی‌تری برای آن‌ها سالم باقی بماند.

هزینه روکش دندان سرامیکی نسبت به نمونه‌های ترکیبی بیشتر است؛ اما مقاومت کم‌تری دارد. در واقع بیشترین دلیل استفاده از این روکش ظاهر زیبایی است که به دندان‌ها می‌بخشد. پس اگر به ‌دلیل افزایش زیبایی ظاهر می‌خواهید از این خدمات استفاده کنید بهترین انتخاب برای شما کراون سرامیکی خواهد بود.

معمولا سرویس‌دهندگان این خدمات با توجه به مشکل موجود در دندان، میزان مقاومت و مکان دندان که می‌تواند در بخش جلو یا عقب لثه باشد از مناسب‌ترین روکش استفاده می‌کنند. البته بودجه افراد نیز می‌تواند در انتخاب روکش تاثیرگذار باشد.

بهترین مارک چسب روکش دندان

چسب روکش دندان که سمان نیز نامیده می‌شود برای انجام فعالیت‌های مختلف مانند نصب روکش یا ارتودنسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویژگی‌های این محصول شامل مواردی مانند سطح ویسکوزیته مطلوب، پاک‌شوندگی بالا و ثبات رنگی مناسب است.

به‌طورکلی باید گفت چسب دندانی را مناسب می‌گویند که دارای ویژگی‌های به‌خصوصی باشد. از این خصوصیات می‌توان به مقاومت بالا در برابر فشارهای ناشی از جوییدن و گازگرفتن، مقاومت در برابر پوسیدگی، عدم تحریک پالپ و ایجاد اتصال قوی بین دندان و مواد ترمیمی اشاره کرد.

با توجه به اینکه هزینه روکش دندان نسبت به بسیاری از خدمات این حوزه بالاتر است باید در انتخاب چسب روکش دقت بسیار بالایی داشت تا کروان برای مدت طولانی‌تری سالم باقی بماند. برخی از این محصولات عبارت‌اند از:

  • چسب روکش دندان زینک فسفات: این چسب برای اتصال روکش‌های فلزی و باندهای ارتودنسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • چسب روکش دندان زینک پلی کربوکسیلات: برای چسباندن روکش‌های فلزی و سرامیکی می‌توان از این محصول قدرتمند استفاده کرد.
  • چسب روکش دندان گلاس آینومر: این محصول از ترکیب پودر شیشه با نوعی اسید تولید می‌شود و برای ترمیم روکش‌های سرامیکی و فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید برای ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده، شکسته یا عصب‌کشی‌ شده خود اقدام کنید؛ اما نسبت به هزینه روکش دندان اطلاعی ندارید می‌توانید از دکترتو کلینیک تمام اطلاعات لازم را مشاهده کنید.

همچنین باید گفت روکش دندان در دسته خدمات زیبایی قرار دارد و به همین دلیل نیز شرکت‌های بیمه مانند تامین اجتماعی بابت این خدمات هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. پس با درنظرگرفتن این موارد برای استفاده از خدمات اقدام کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا