سایر

شرایط خرید بیمه اقساطی برای جانبازان و ایثارگران

رپورتاژ آگهی - شرایط خرید بیمه اقساطی برای جانبازان و ایثارگران

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌هایی است که خرید آن برای تمام صاحبان وسایل نقلیه اجباری است. این بیمه برای جبران خسارت‌های مالی وارد شده به اشخاص ثالث خریداری می‌شود. در واقع منظور از شخص ثالث همه اشخاصی هستند که در تصادفات رانندگی متحمل زیان جانی یا مالی می‌شوند. تمامی افراد جامعه موظف به خرید بیمه شخص ثالث هستند. در راستای تکریم و تشکری کوچک برای ایثارگر‌ها و جانبازان، امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه برای جانبازان فراهم شده است. در ادامه این مقاله بیشتر در این رابطه توضیح داده‌ایم.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث جانبازان

پوشش‌های بیمه شخص ثالث به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • خسارت جانی یا بدنی: به هزینه‌‌هایی گفته می‌شود که به‌منظور درمان افراد آسیب‌دیده در یک حادثه رانندگی یا به‌عنوان غرامت فوت و نقص عضو پرداخت می‌شود.
 • خسارت مالی: هزینه‌ای است که برای جبران خسارت مالی وارد شده بر خودرو و اموال افراد زیان دیده پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است که راننده مقصر شامل این جبران خسارت نیست. سقف تعهدات مالی ارائه شده در شرکت‌های بیمه می‌تواند متفاوت باشد.
 • خسارت راننده: در این مورد، راننده‌ خودروی مقصرِ حادثه نیز تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد، با این تفاوت که بیمه تنها خسارت‌های جانی را تحت پوشش قرار می‌دهد و درقبال خسارت‌های مالی تعهدی ندارد. لازم به ذکر است، پرداخت خسارت در صورتی انجام می‌شود که راننده دارای گواهینامه معتبر باشد.

محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث

در فرآیند محاسبه بیمه شخص ثالث چند فاکتور‌ مهم در نظر گرفته می‌شود:

 • کاربری خودرو
 • نرخ دیه
 • تعداد سیلندر و ظرفیت خودرو
 • مدت اعتبار بیمه‌نامه
 • جریمه دیرکرد تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث
 • تخفیف‌های بیمه شخص ثالث
 • نمره منفی‌های راننده

حق بیمه در بیمه شخص ثالث

حق بیمه شخص ثالث با توجه به کاربری خودرو و نوع آن، تعداد سیلندر، تخفیف عدم خسارت و تخفیفات بیمه‌نامه و نرخ دیه تعیین می‌شود. بیمه مرکزی هر سال بعد از مشخص شدن نرخ دیه و با در نظر گرفتن تورم و شرایط اقتصادی، حق بیمه شخص ثالث را تعیین می‌کند. خسارات جانی در بیمه شخص ثالث با توجه به نرخ دیه در ماه‌های حرام برابر با یک میلیارد و دویست میلیون تومان در ماه‌های غیرحرام برابر با 900 میلیون تومان است. سقف تعهدات برای جبران خسارات مالی نیز دارای دو مقدار حداقل 30 میلیون تومان و حداکثر 600 میلیون تومان است.

بیمه شخص ثالث اقساطی برای جانبازان

رپورتاژ آگهی - شرایط خرید بیمه اقساطی برای جانبازان و ایثارگران

شرکت بیمه دی به خانواده معزز شهدا و ایثارگران تسهیلات ویژه خرید بیمه نامه های ثالث و بدنه خودرو ارائه می دهد. به گزارش روابط عمومی این شرکت؛ بر اساس توافقات صورت گرفته با بنیاد شهید و امور ایثارگران، تمامی حقوق بگیران این بنیاد، اعم از خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان می توانند برای خود و اعضای درجه یک خانواده (شامل: پدر، مادر، همسر و فرزند) این بیمه نامه ها را با شرایط ویژه خریداری نمایند. بر همین اساس این بیمه نامه در قالب اقساط بلند مدت و به صورت کسر از حقوق برای این عزیزان قابل صدور می باشد.

شرایط بیمه شخص ثالث اقساطی برای جانبازان

بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که میان بنیاد امور شهدا و جانبازان و بیمه دی امضا شده است، تمامی ایثارگرانی که از بنیاد حقوق و مستمری دریافت می‌کنند، می‌توانند بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه وسایل نقلیه خود را به صورت اقساطی و بدون پیش پرداخت خریداری کنند. اقساط قابل پرداخت جانبازان 12 ماهه است که از حقوق و مستمری این عزیزان کسر می‌شود.
بیمه دی علاوه بر تخفیف قانونی 2.5 % در بیمه شخص ثالث، تا 70 درصد در بیمه بدنه تخفیف مضاعف اعمال می‌کند و حق بیمه اقساطی 12 ماهه را برای ایثارگران در نظر گرفته است. برای تهیه بیمه شخص ثالث اقساطی و بیمه بدنه اقساطی، ایثارگران و جانبازان می‌توانند به یکی از شعب بیمه دی یا سایت این شرکت مراجعه نمایند.

وسایل نقلیه‌ بیمه شونده برای جانبازان

خرید بیمه شخص ثالث قسطی برای جانبازان شامل خودروهای سبک و سنگین می‌شود. همچنین امکان صدور بیمه‌نامه برای بیش از یک خودرو نیز با توجه به میزان حقوق و مستمری دریافتی وجود دارد. هزینه بیمه‌نامه‌های صادر شده برای ایثارگرانی که حقوق و مستمری خود را از بنیاد دریافت می‌کنند به صورت 12 قسط کاملا مساوی از حقوق آن‌ها کسر می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای صدور کسر از حقوق در بیمه شخص ثالث اقساطی جانبازان

جانبازان و ایثارگران برای خرید بیمه شخص ثالث قسطی باید مدارک زیر را ارائه دهند تا اقساط از حقوق آن‌ها کسر شود:

 • کارت ملی بیمه‌گزار
 • کارت ماشین یا برگ سبز خودرو
 • گواهینامه معتبر رانندگی مرتبط با وسیله نقلیه
 • بیمه نامه قبلی در صورت وجود
4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا