سایر

آموزش نحوه ساخت آواتار در دنیای متاورس

رپورتاژ آگهی - آموزش نحوه ساخت آواتار در دنیای متاورس

آموزش فرایند ساخت آواتار در دنیای بی حد و مرز متاورس | نکات ضروری که از آن ها اطلاع ندارید!

متاورس چیست؟ سوالی که ممکن است در هنگام خواندن تاپیک این مقاله برایتان به وجود بیاید، در پاسخ به چنین سوالی باید بگوییم، متاورس تجربه ای همه جانبه را در یک محیط مجازی سه بعدی به کاربران ارائه می دهد. این دنیای در حال تکامل تلاش می کند تا واقعیت، شبکه های رسانه های اجتماعی، واقعیت مجازی و بازی های آنلاین را ادغام کند. درست است که این ابزار همچنان در حال توسعه هست و اهداف تولید کنندگان آن در ارتباط با این وسیله هنوز محقق نشده است. اما در حال حاضر با کمک این ابزار پلتفرم های خاصی پدید آمده‌اند که کاربران را قادر می‌سازد آواتارها و شخصیت‌های مجازی در دنیای متاورس بسازند.

با این حال، یک چالش بزرگ در این باره وجود دارد همچنان ادامه دارد، آواتار هایی که در این فضا تولید می شوند، شبیه به یک دیگر هستند. حال که تا حدودی پاسخی برای سوال متاورس چیست یافتید؟ آیا شما هم به فکر ایجاد آواتار مخصوص خود در متاورس افتاده اید؟ درگیر شدن در فعالیت‌های درون این قلمرو دیجیتال، جذابیت‌های متعددی از جمله فرصت بازی و کسب درآمد را ارائه می‌دهد. چه چیزی می تواند فریبنده تر از این باشد؟ علاوه بر این، ایجاد آواتارها از یک نمایش بصری صرف به تجسم هوش مصنوعی و ارائه عملکردهای تجاری عملی تبدیل شده است.

به همین ترتیب در این مقاله تصمیم گرفته این که پس از پاسخ به سوال متاورس چیست؟ شما را در فرآیند ساخت یک آواتار در متاورس راهنمایی کنیم ، پس اگر به این مسئله علاقه دارید، از این مقاله غافل نشوید و تا پایان آن را با دقت بخوانید.

وقتی صحبت از آواتار در دنیای متاورس می شود، دقیقا منظورمان چیست؟

در قلمرو متاورس، یکی از ویژگی های برجسته، ظهور آواتارهای جدید و پیشرفته است. اساساً، آواتارها به توکن‌ها یا آثار هنری ضروری NFT تبدیل شده‌اند که متمایز بودن آن‌ها محبوبیت و ارزش NFT‌ها را تقویت می‌کند.

همانطور که اطلاع دارید‌، در دنیای دیجیتال امروز، افراد پروفایل هایی را در شبکه های اجتماعی خودشان ایجاد می کنند و جزئیات شخصی مانند نام، شماره تلفن و عکس خود را ارائه می دهند. اما یکی از جنبه های اصلی هویت آنلاین فرد در این شبکه ها، تصویر پروفایل است. انتخاب یک تصویر برای نمایه شما اساساً به آن هویت می بخشد و نحوه درک دیگران از شما را در حوزه مجازی شکل می دهد.

طبیعتا در متاورس، نیز این مفهوم شبیه به قلمرو دیجیتال است، اما با یک تمایز قابل توجه و آن هم این هست که به جای یک تصویر نمایه صاف و تک بعدی، حضور آنلاین شما توسط یک آواتار سه بعدی، کامل با ویژگی‌های پیچیده، تجسم می‌یابد. دسنترالند، یکی از معروف ترین قلمروهای دیجیتال در متاورس است که در سال های اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده است.

آواتار متاورس شما به عنوان هویت مجازی شما عمل می‌کند، و این فرصت را به شما ارائه می‌دهد که یک فرد خارجی یا یک نمایش از خودتان بسازید که از محدودیت‌های تصاویر پروفایل سنتی فراتر برود و تغییرات قابل توجهی را برایتان به وجود آورد. به عبارت دیگر این تجسم دیجیتالی امکان ایجاد یک آواتار شخصی سازی شده را فراهم می کند که هویت شما را هم به صورت مجازی و هم دیجیتالی منعکس می‌کند.

معرفی دنیای آواتارهای متاورس

تا این قسمت از مقاله اطلاعاتی حدودی در این باره که متاورس چیست در اختیارتان قرار دادیم، اما در این قسمت شما را بیشتر با آن آشنا می کنیم و در ارتباط با ساخت آواتار در این پلتفرم با هم صحبت می کنیم.

رپورتاژ آگهی - آموزش نحوه ساخت آواتار در دنیای متاورس

ساخت آواتار در متاورس تا حد زیادی به خلاقیت شما و گزینه های موجود بستگی دارد، لازم به ذکر اس آواتارها به طور کلی به دو دسته مجزا تقسیم می شوند:

آواتار VR

 این نوع آواتار به کاربران این امکان را می دهد که دنیای مجازی را از چشم آواتار خود تجربه کنند. در حال حاضر، فناوری VR به عنوان انتخاب اصلی برای اکثر کاربرانی که در فضای مجازی فعالیت می کنند ، وجود دارد. برای سایر کاربران داخل پلتفرم، آواتار VR نمایشی جزئی از کاربر خود را ارائه می‌کند، که معمولاً بالاتنه را نشان می‌دهد در حالی که پایین تنه وجود ندارد؛در نتیجه، آواتار می تواند حرکات دست را تقلید کند، اما از حرکت تمام بدن محروم است.

آواتار تمام بدن

این نوع آواتار نشان دهنده تکرار پیچیده تری از هویت مجازی در متاورس،  است؛ آواتارهای تمام بدن از فناوری تشخیص حسگر پیشرفته برای تکرار نه تنها حرکات دست، بلکه کل بدن کاربر استفاده می کنند. در نتیجه، این آواتارها به جای تکیه بر کنترل‌کننده‌ها برای تقلید حرکات دست، از تشخیص پای کاربر از طریق هدست استفاده می‌کنند. البته خوب است بدانید داشتن یک آواتار تمام بدن به سخت افزار تخصصی نیاز دارد که بتواند کل دامنه حرکت کاربر را ردیابی کند.

دستورالعمل هایی برای ساخت آواتار متاورس

تا این قسمت اطلاعاتی در ارتباط با این که ” متاورس چیست؟ “  در اختیارتان قرار دادیم، به ذکر مسائلی در ارتباط با انواع آواتار نیز پرداختیم؛ اکنون، بیایید به یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های متاورس بپردازیم، یعنی ساختن آواتار خود!!!

برای شروع  سفر ایجاد آواتار یا شخصیت مجازی خود در متاورس، مرحله اول مستلزم انتخاب یک پلتفرم و شروع فرآیند ایجاد آواتار است. این که شما یک نماد وفادار از خودتان را انتخاب کنید یا یک موجود کاملاً خارق العاده و تخیلی را انتخاب کنید، کاملاً به ترجیحات و تمایلات شخصی شما بستگی دارد. به عبارت دیگر مسئله جذاب و زیبای استفاده از این ابزار آزادی تنظیم آواتار خود برای هماهنگی با سلیقه منحصر به فرد و انتخاب های فردی شما است.

رپورتاژ آگهی - آموزش نحوه ساخت آواتار در دنیای متاورس

مرحله اول: انتخاب پلتفرم ایده آل متاورس

ایجاد آواتارهای متاورس مستلزم روش‌های مختلفی است که در مرحله اولیه آشنایی با فضای فعالیت است و به شما این امکان را می‌دهد تا پلتفرمی را مشخص کنید که به بهترین وجه با اهداف شما همخوانی دارد؛ربطی ندارد که این اهداف تعامل اجتماعی باشد یا سود مالی.

در چشم انداز گسترده متاورس، پلتفرم های متعددی از جمله دسنترالند و سندباکس وجود دارد که فرصت های متنوعی را برای ایجاد آواتار ارائه می دهد.

مرحله دوم: ارزیابی کیف پول های مناسب برای متاورس

همانطور که احتمالا نسبت به این مسئله آگاهی دارید،هم در دنیای کریپتو و هم در متاورس، داشتن کیف پول دیجیتال ضروری است.

چه در حال ساخت یک آواتار متاورس باشید و چه اقلام اضافی برای سفارشی سازی آن تهیه کنید،یک کیف پول امن به عنوان نگهبان دارایی های دیجیتال شما ضروری است. خوب است بدانید در حوزه فناوری بلاک چین، کیف‌پول‌های دیجیتال معمولاً به دو دسته کیف‌پول‌های گرم یا نرم‌افزاری و کیف پول‌های سرد یا سخت‌افزاری طبقه‌بندی می‌شوند. در میان مجموعه‌ای از گزینه‌های موجود، کیف پول دیجیتال Metamask به عنوان گزینه ترجیحی برای علاقه‌مندان به متاورس و گیمرها برجسته است.

متاماسک که به دلیل رابط کاربر پسند، عدم وجود محدودیت های خاص، پردازش یکپارچه پرداخت و استفاده از فناوری های پیشرفته مانند “WEB3” مشهور است، از محبوبیت گسترده ای در جامعه متاورس برخوردار است.

مرحله سوم: شروع ایجاد آواتار

اکنون که پلتفرمی را انتخاب کرده‌اید و کیف پول دیجیتال خود را راه‌اندازی کرده‌اید، وقت آن است که سفری را آغاز کنید تا حضور مجازی خود را در متاورس ایجاد کنید.

متاورس ابزارها و خدمات فراوانی را ارائه می‌کند و راه را برای تجربه‌های غوطه‌وری مشابه دنیای مجازی «زندگی دوم» هموار می‌کند؛ این قلمرو دیجیتال به عنوان یک نوع زندگی دوم عمل می کند که جنبه های مختلف را در بر می گیرد. در این فضا، شما این آزادی را دارید که تلاش‌های کارآفرینانه را دنبال کنید، ماجراجویی‌ها را آغاز کنید و تجربیات جدید را پرورش دهید. همانطور که در این سفر متحول کننده کاوش می کنید، پلتفرم ها ابزارهایی را برای ساختن آواتار متاورس شما فراهم می کنند.

هر آواتار دارای ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فردی است که امکان سفارشی‌سازی با مجموعه‌ای از لوازم جانبی و مدل موی متناسب با محیط‌های مختلف را فراهم می‌کند.

مرحله 4: تعامل با دیگران را تقویت کنید!

حال که با دانستن اطلاعاتی در این باره که متاورس چیست، توانستید آواتار متاورس خود را بسازید، خود را در جامعه پر جنب و جوش کاربران غوطه ور کنید. در کمپین های متنوع شرکت کنید، اتحاد ایجاد کنید و تیم ها را جمع آوری کنید. با برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان، شبکه خود را گسترش دهید و جلسات تجاری مجازی را به طور یکپارچه برگزار کنید.

به این ترتیب خواهید دید که همانطور که متاورس به پیشرفت خود ادامه می دهد، مجموعه ای از عملکردها را ارائه می دهد، اتصال شما را افزایش می دهد و دسترسی شما را گسترش خواهد داد. استفاده از این ارتباطات ایجاد شده از طریق آواتار متاورس شما می تواند به طور قابل توجهی تلاش های تجاری شما را تقویت کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا