سایر

معنی طوفان الاحرار چیست و به چه معنی است؟

- معنی طوفان الاحرار چیست و به چه معنی است؟

معنی طوفان الاحرار

طوفان: به معنی باد تند و شدید است.

الاحرار: جمع حر و به معنی آزادگان است.

پس معنی طوفان الاحرار یعنی طوفان آزادگان یا قیام آزادگان تعبیر می شود.

طوفان الاحرار از کجا آمده و نامگذاری شده است؟

به ابتکار سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شعار روز قدس امسال به طوفان الاحرار نام گذاری شده است

امروز در جهان «طوفان‌الاحرار» در جریان است

سیدحسن نصرالله:
امروز در فلسطین، منطقه و جهان «طوفان‌الاحرار» در جریان است. طوفان الاقصی رژیم صهیونیستی را بر لبه پرتگاه قرار داد. روز قدس امسال با سال‌های گذشته متفاوت است که به برکت عملیات طوفان‌الاقصی است.

مردم غزه با استقامت مثال زدنی خود می روند تا «طوفان الاقصی» را به «طوفان‌الاحرار» تبدیل کنند. طوفانی که از قیام تمام آزادگان جهان بر می خیزد تا بساط ظلم و جور را در هم بپیچد و رژیم غاصب صهیونیستی را به همراه حامیان پلیدش به خاک مذلت بکشاند.

فلسطین کلید رمز آلود فرج است شرکت فعالانه مسلمانان در مراسم روز جهانی قدس سبب قدرت و قوت مبارزین فلسطین خواهد شد مراسم روز قدس امسال با عنوان <طوفان‌الاحرار> برگزار می شود

دبیر همایش قدس شریف با اشاره به شعار روز قدس خاطر نشان کرد: امسال شعار روز قدس طوفان الاحرار بوده و ما نیز همین شعار را به عنوان اسم همایش برای امسال انتخاب کردیم و پنل ها و برنامه های مان را نیز بر همین اساس بنا نهادیم.

- معنی طوفان الاحرار چیست و به چه معنی است؟

باقری اضافه کرد: در پنل عمومی همایش میزبان رهبران ادیان های توحیدی از قبیل رهبر کلیمیان ایران، رهبر مسیحیان ایران و رهبر زرتشتیان ایران به همراه عالمی از تشیع و عالمی از تسنن حضور خواهند داشت و در این پنل که با شعار قدس میراث مشترک ادیان برگزار خواهد شد، به مسائل انسانی و فرا دینی در مورد مظلوم غزه تاکید خواهد شد.

دبیر همایش طوفان الاحرار گفت: این همایش دارای چند سخنران ویژه از فرماندهان مقاومت فلسطین و مسئولین نظام خواهد بود. در کنار این همایش اجرای نقاشی زنده و همچنین نمایشگاه عکس غزه نیز برگزار خواهد شد.

طوفان الاحرار چیست؟

باقری با اشاره به پنل های تخصصی خاطر نشان کرد: پنل تخصصی بانوان به مدیریت خانم دکتر رکن آبادی پس از پایان پنل عمومی در برج آزادی دایر خواهد شد و بانوانی از کشورهای مختلف در مورد کنشگری و نقش زن در جریان طوفان الاقصی و آزادی قدس شریف به ایراد نظرات خواهند پرداخت.

باقری گفت: پنل تخصصی رسانه و قدس شریف که همه ساله قبل از روز قدس برگزار می شد امسال بخاطر تعطیلات عید نوروز به بعد از قدس موکول شده است.

دبیر مجمع جهانی قادمون با اشاره به محل برگزاری همایش در برج آزادی گفت: بعد از پایان پنل عمومی رونمایی از ویدیو مپینگ برج آزادی با نماد و پرچم فلسطین و شعار طوفان الاحرار ، با حضور مسئولین و میهمانان را خواهیم داشت

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا