سایرسفر و گردشگری

نحوه دریافت ویزای چین، دبی و تایلند: شرایط و هزینه‌ها 

آیا شما هم قصد سفر به کشورهای چین، دبی و تایلند را دارید و می‌خواهید از شرایط و هزینه‌های مربوط به ویزای آن‌ها باخبر شوید؟ این 3 کشور، به‌دلیل جاذبه‌های فراوان طبیعی و شهری خود جزو محبوب‌ترین مقصدهای توریستی جهان به‌حساب می‌آیند و سالانه افراد زیادی به این مناطق می‌روند تا تجربۀ یک سفر به یادماندنی را در دفتر عمر خود، ثبت کنند. برای این کار لازم است ویزای توریستی چین، ویزای توریستی دبی و ویزای توریستی تایلند را دریافت کنید که در ادامه به نحوۀ اخذ هر کدام و جزئیات مربوط به آن‌ها خواهیم پرداخت.

سفر, رپورتاژ آگهی - نحوه دریافت ویزای چین، دبی و تایلند: شرایط و هزینه‌ها 

نحوۀ دریافت ویزای چین

کشور چین به‌عنوان سرزمینی که گوشه‌گوشۀ آن پر از زیبایی افسونگر طبیعت، سازه‌ها و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی است، یکی از بهترین مناطق دنیا برای بازدید و سفر به‌حساب می‌آید. اگر قصد رفتن به این کشور جذاب و پهناور را دارید، باید ویزای توریستی چین را تهیه کنید. از میان انواع ویزاهایی که چین برای مسافران و مهاجران خود در نظر گرفته است، ویزای L ویزای توریستی آن است که به شما این امکان را می‌دهد تا در هر 6 ماه، 90 روز بتوانید در این کشور بمانید و به گشت‌وگذار بپردازید.

برای دریافت ویزای توریستی چین مهم‌ترین شرط، داشتن تمکن مالی است تا مطمئن شوند شما از پس هزینه‌های سفر خود مثل اسکان، رفت‌وآمد و… در مدت‌زمان حضور در چین برمی‌آیید. بعد از این مورد، ارائۀ بلیت رفت و برگشت، مدرکی دال بر رزرو هتل، مدارکی مثل پاسپورت و عکس و… ضروری است. داشتن دعوتنامه جزو الزامات دریافت این نوع ویزای چین نیست، بااین‌حال بودنش می‌تواند در تسریع روند دریافت ویزا مفید باشد و اگر دعوتنامه دارید باید جزئیات آن را نیز ذکر کنید.

روش دریافت ویزای چین چیست؟

برای دریافت ویزای توریستی چین، لازم است که مراحل زیر را طی کنید:

 • دریافت فرم درخواست ویزای چین به‌شکل آنلاین؛
 • پرینت، تکمیل و امضای فرم درخواست؛
 • رزرو وقت از سفارت چین؛
 • آماده‌سازی و تکمیل تمامی مدارک لازم؛
 • بردن فرم درخواست و مدارک به سفارت چین.

درصورتی که نقصی در مدارک وجود نداشته باشد و واجد شرایط باشید، درخواست ویزای شما تایید می‌شود و جواب آن به ایمیلتان ارسال خواهد شد.

هزینه ویزای توریستی چین چقدر است؟

تعیین قیمت ویزای چین به عوامل مختلفی مثل موسسه‌ای که از طریق آن برای ویزا اقدام می‌کنید، دفعات ورود و… بستگی دارد و به‌همین‌دلیل می‌تواند از 350 تا 450 دلار متغیر باشد.

نحوۀ دریافت ویزای دبی

کشور امارات، انگشتری است که دبی مثل یک نگین روی آن می‌درخشد و مقصد دیدنی و دل‌انگیز برای بسیاری از گردشگران سراسر دنیاست و بین ایرانیان نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است. برای سفر به این منطقه نیز باید ویزای توریستی دبی را دریافت کرد. این ویزای دبی 3 نوع دارد که عبارت‌اند از ویزای توریستی عادی با اعتبار ده‌روزه، ویزای توریستی یک‌ماهه و ویزای توریستی دوماهه. نوع دوم و سوم آن هم می‌تواند به‌شکل یک‌بار ورود صادر شود هم چند بار ورود، که می‌توانید با توجه به شرایط و برنامۀ سفر خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برای گرفتن ویزای دبی فوری از کارشناسان ویزافوری کمک بگیرید.

سفر, رپورتاژ آگهی - نحوه دریافت ویزای چین، دبی و تایلند: شرایط و هزینه‌ها 

دریافت ویزای توریستی دبی، شرایط پیچیده و خاصی ندارد فقط نکاتی هست که قبل‌از اقدام برای سفر باید به آن‌ها توجه کنید. برای مثال افرادی که مشکلات امنیتی دارند نمی‌توانند این ویزا را دریافت کنند یا دختران زیر 18 سال به‌تنهایی اجازۀ دریافت ویزای توریستی دبی را ندارند و حتما باید با والدین خود همراه شوند.

روش دریافت ویزای دبی چیست؟

برای دریافت ویزای توریستی دبی باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • دریافت فرم درخواست ویزا به‌صورت آنلاین؛
 • پرینت و تکمیل و امضای فرم؛
 • پرداخت هزینه‌های ویزا؛
 • اسکن و ارسال تمامی مدارک ضروری مثل پاسپورت با اعتبار 6 ماهه، عکس، بلیت رفت و برگشت و….

درصورتی‌که مشکلی در سابقه و مدارک شما وجود نداشته باشد و از تمکن مالی برای سفر برخوردار باشید، درخواست شما تایید می‌شود و ویزای دبی به‌شکل آنلاین برایتان صادر و ایمیل خواهد شد.

هزینه ویزای توریستی دبی چقدر است؟

هزینه ویزای دبی نیز مثل سایر ویزاها به نوع آن، دفعات ورود و… بستگی دارد و علا‌وه‌بر این‌ها، سن شما نیز مهم است؛ زیرا هزینۀ ویزای دبی برای بزرگسال و کودک، یکسان نیست. در جدول زیر می‌توانید هزینۀ انواع ویزای توریستی دبی را براساس سن متقاضیان، مشاهده کنید:

نوع ویزاهزینۀ ویزا برای بزرگسالهزینۀ ویزا برای کودک
ویزای توریستی عادی 10 روزه310 درهم170 درهم
ویزای توریستی 1 ماهه330 درهم170 درهم
ویزای توریستی 2 ماهه550 درهم280 درهم

نحوۀ دریافت ویزای تایلند

کشور تایلند با جاذبه‌های فراوانش از دیگر مقاصد محبوب توریستی است که برای سفر به آن باید ویزای توریستی تایلند را تهیه کنید. البته برخی ملیت‌ها در دنیا هستند که برای ورود به تایلند نیازی به ویزا ندارند، اما کشور ایران در این لیست جای ندارد و به‌همین‌دلیل ایرانیان برای ورود به این کشور باید ویزا دریافت کنند. این نوع ویزای تایلند در 2 نوعِ 1 بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود که هر کدام شرایط خاص خود را دارد. با ویزای 1 بار ورود می‌توان 60 روز در این کشور اقامت داشت که درصورت نیاز به تمدید، این زمان می‌تواند به 90 روز افزایش پیدا کند. ویزای چند بار ورود نیز اعتبار 6 ماهه دارد و در هر بار ورود با آن، می‌توان 60 روز در تایلند حضور داشت و در صورت نیاز 30 روز دیگر هم تمدیدش کرد.

سفر, رپورتاژ آگهی - نحوه دریافت ویزای چین، دبی و تایلند: شرایط و هزینه‌ها 

شرایط دریافت این نوع ویزای تایلند چندان پیچیده نیست و از برخی قواعد عمومی پیروی می‌کند. برای مثال یکی از ضرورت‌های دریافت آن، داشتن تمکن مالی برای سفر به تایلند و اقامت و رفت‌وآمد در آن است، مدارک لازم باید به‌طور دقیق و کامل ارائه شوند و افراد زیر 18 سال نمی‌توانند بدون همراهی والدینشان موفق به دریافت ویزای توریستی تایلند شوند.

روش دریافت ویزای تایلند چیست؟

درصورت برخورداری از شرایط لازم، برای دریافت ویزای توریستی تایلند باید مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:

 • مراجعه به سایت کنسولگری تایلند یا رزرو وقت سفارت؛
 • آماده‌سازی مدارک موردنیاز؛
 • ارسال مدارک؛
 • پرداخت هزینه‌های لازم.

درصورت تایید درخواست شما و نبودن مشکل خاصی، ویزای توریستی تایلند برایتان صادر خواهد شد و به کمک آن می‌توانید به این کشور جذاب و دیدنی، سفر کنید.

هزینه ویزای توریستی تایلند چقدر است؟

هزینه ویزای تایلند به 1 بار ورود بودن یا چند بار ورود بودن آن بستگی دارد و به‌همین‌دلیل از 60 تا 160 دلار متغیر است. از آنجا که هزینۀ ویزاها معمولاً سالانه تغییر می‌کند، لازم است که پیش‌از سفر خود از قیمت‌ها مطلع باشید و برای پرداخت هزینه‌ها، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام بدهید.

سخن پایانی

گشت‌وگذار در آسیا و سفر به کشورهای چین، دبی و تایلند می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر برای شما باشد که فرصت بازدید از جاذبه‌ها و سازه‌های تاریخی و زیبایی‌های این سه منطقۀ شگفت‌انگیز را به شما می‌دهد. برای این کار باید ویزای توریستی چین، ویزای توریستی دبی و ویزای توریستی تایلند را دریافت کنید که هر کدام دارای شرایط و ضوابط خاص خود هستند که اگر همۀ آن‌ها را فراهم کنید، طی فرایندی ساده و کم‌دردسر ویزای شما برایتان صادر می‌شود و می‌توانید ماجراجویی خود را آغاز کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان زبدۀ ویزافوری در تماس باشید تا از آخرین اطلاعات و شرایط دریافت ویزاها باخبر شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا