اخبار اقتصادی

چرا مستمری بهزیستی فروردین ۱۴۰۳ واریز نشده + تاریخ واریز شدن

جدیدترین و آخرین اخبار مستمری بهزیستی - چرا مستمری بهزیستی فروردین ۱۴۰۳ واریز نشده + تاریخ واریز شدن

به گزارش سرویس خبری راشدون ، دو روز از گذشته واریز مستمری بهزیستی فروردین 1403 می‌گذرد اما هنوز هیچ پولی به حساب مددجویان واریز نشده است. اگرچه جدول زمان‌بندی پرداخت مستمری تاریخ بیستم هر ماه را نشان می‌دهد، برخی از مددجویان اعلام کرده‌اند که در برخی ماه‌ها واریز مستمری با تاخیر انجام می‌شود.
در حال حاضر علت دقیق عدم واریزی مستمری بهزیستی فروردین 1403 مشخص نشده است. جالب است که مستمری مددجویان کمیته امداد با افزایش 30 درصد پرداخت شده است، اما مددجویان بهزیستی هنوز وجه خود را دریافت نکرده‌اند.

برخی از مددجویان اعلام کرده‌اند که تاریخ واریز به حساب‌های آن‌ها 27 فروردین ماه است، این اطلاعات بر اساس تماسی که با سازمان بهزیستی برقرار کرده‌اند، اعلام شده است. همچنین برخی از منابع خبری اعلام کرده‌اند که واریز مستمری مددجویان بهزیستی در تاریخ 30 فروردین 1403 انجام می‌شود.

مبلغ مستمری بهزیستی بانک رفاه برای فروردین 1403 به شرح زیر است:

مستمری ماهانه خانواده‌های تک‌نفره:1,001,000 تومان
مستمری ماهانه خانواده‌های 2 نفره:1,417,000 تومان
مستمری ماهانه خانواده‌های 3 نفره:1,982,500 تومان
مستمری ماهانه خانواده‌های 4 نفره:2,548,000 تومان
مستمری ماهانه خانواده‌های 5 نفره و بیشتر:3,133,000 تومان

سعید زارع‌زاده با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان دو نهاد حمایتی کمیته امداد و بهزیستی کشور اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، افزایش مستمری مددجویان از فروردین ماه ۱۴۰۳ اعمال شده است.

وی افزود: بر همین اساس شب گذشته، مستمری فروردین‌ماه مددجویان با افزایش ۳۰ درصدی، با مساعدت سازمان برنامه و بودجه به حساب مددجویان واریز شد.

معاون برنامه‌ریزی و بودجه کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه مستمری مددجویان دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد در سال ۱۴۰۳ نسبت به ابتدای سال ۱۴۰۰، ۱۸۶ درصد رشد پیدا کرده است، افزود: افزایش مستمری مددجویان بالاتر از نرخ تورم بوده است.

زارع‌زاده همچنین به میزان افزایش مستمری مددجویان در سال ۱۴۰۳ پرداخت و گفت: سرانه پرداختی برای خانواده‌های یک‌نفره در ماه یک میلیون تومان، دونفره یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، سه‌نفره دو میلیون تومان، چهارنفره دو میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و پنج‌نفره به بالا ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان برای سال ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده است.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا