اخبار

کنسلی و لغو پرازهای داخلی + فرودگاه مهرآباد و امام خمینی

جدیدترین و آخرین اخبار کنسلی و لغو پروازهای امروز - کنسلی و لغو پرازهای داخلی + فرودگاه مهرآباد و امام خمینی

ه دنبال حمله پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به رژیم صهیونیستی اسراییل که در پاسخ به حمله چندی پیش این رژیم به کنسولگری ایران در دمشق انجام شد، فرودگاه بین‌المللی مهرآباد از ساعت ۲ بامداد امروز (یکشنبه) پروازهای خود را باطل اعلام کرد.

بدین ترتیب اکنون فرودگاه مهرآباد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با نوتام صادره شماره ۱۱۸۴، تمامی پروازها از مبدا و به مقصد مهرآباد تا ساعت ۶ صبح فردا (۲۷ فروردین) باطل شد.

در این خصوص رضا کارگر – مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: با توجه به نوتام صادرشده، باطل شدن پروازهای فرودگاه‌های مهرآباد، شیراز، اصفهان، بوشهر، کرمان، ایلام، سنندج و چند فرودگاه‌ها دیگر در غرب کشور تا ساعت ۶ صبح فردا (۲۷ فروردین) تمدید شد.

کارگر پیش از این درباره بلیت کسانی که پروازهایشان باطل شده است، گفته بود در صورت باطل شدن پروازها روند این است که هزینه بلیت برگردانده می‌شود اما معمولا سعی می‌کنند مسافران را با پروازهای فوق‌العاده جابه‌جا کنند؛ البته در حال حاضر وضعیت پروازها مشخص نیست.

اطلاعیه فرودگاه‌های کشور درباره کنسلی و لغو پروازها

پس از اقدام شب گذشته ایران حمله به اسرائیل در پاسخ و واکنش به آنچه در دمشق رخ داد، چندین پرواز داخلی و بین‌المللی کنسل شد.

لغو پروازها به مسافران با پیامک اطلاع داده می‌شود

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از باطل شدن پرواز فروگاه‌های غرب کشور خبر داد و گفت که در صورت باطل شدن پرواز هر یک از فرودگاه‌ها، به مسافران پیامک داده می‌شود.

در پی حمله ایران به اسرائیل، برخی پروازها از جمله پروازهای فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تا ظهر امروز باطل شدند.

در این خصوص رضا کارگر، مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران درباره وضعیت پروازهای فرودگاه‌های کشور، توضیح داد: به جز فرودگاه مهرآباد، پروازهای اصفهان، شیراز، بوشهر، سنندج، ایلام، کرمان و پرواز فرودگاه‌های غرب کشور نیز باطل شده‌اند.

او درباره بلیت کسانی که پروازهایشان باطل شده است، توضیح داد: در صورت باطل شدن پروازها روند این است که هزینه بلیت برگردانده می‌شود اما معمولا سعی می‌کنند مسافران را با پروازهای فوق‌العاده جابه‌جا کنند؛ البته در حال حاضر وضعیت پروازها مشخص نیست.

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد: در صورت باطل شدن پرواز هر یک از فرودگاه‌ها، به مسافران پیامک داده می‌شود.

روابط عمومی فرودگاه‌های کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «طبق اعلام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور، ابطال پروازهای فرودگاه‌ مهرآباد تا ساعت ۱۲ امروز «یکشنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۳» تمدید شد.»

در اطلاعیه روابط عمومی فرودگاه‌های کشور آمده است: «پیرو نوتام «۱۱۳۵» فرودگاه مهرآباد، لغو پروازهای این فرودگاه از ساعت ۷:۳۰ صبح امروز «یکشنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۳»، تا ساعت ۱۲ بعدازظهر امروز (۲۶ فروردین ماه) تمدید شد.»

کنسلی و لغو پروازهای بین‌المللی

برخی از پروازها به مقصد و از امارات تحت تاثیر این مورد قرار گرفتند زیرا چندین کشور منطقه، حریم هوایی خود را به‌طور موقت بسته‌اند. دو پرواز فلای دبی که به مقصد امان، اردن، و تل‌آویو انجام شد، در نتیجه مجبور به بازگشت به دبی شدند.

شرکت هواپیمایی امارات پرواز دبی-امان را که برای یکشنبه برنامه‌ریزی شده بود، لغو کرد. شرکت هواپیمایی مستقر در دبی، در بیانیه‌ای از لغو و تغییر مسیر برخی پروازها خبر داد.

امارات به مسافرانی که قصد ترک فرودگاه بین‌المللی دبی را دارند و یا قصد ورود دارند، توصیه کرد که وضعیت پرواز خود را در سایت «emirates.com» برای آخرین اطلاعات در مورد پروازها بررسی کنند.

خطوط هوایی الاتحاد مستقر در ابوظبی اعلام کرد که تعدادی از پروازهای اروپایی و آمریکای شمالی خود را در روز یکشنبه، ۱۴ آوریل، برای پرواز بر فراز عربستان سعودی و مصر پس از اطلاع از بسته شدن حریم هوایی بر فراز اسرائیل، اردن و عراق تغییر می‌دهد.

پروازهای شرکت هواپیمایی ایرفرانس اسرائیل برای روز یکشنبه لغو شد و بریتیش ایرویز دو پرواز خود به تل‌آویو را در روز یکشنبه لغو و یک پرواز به امان را متوقف کرد. لوفت هانزا نیز خدمات خود به اسرائیل را لغو کرد.

خطوط هوایی یونایتد پرواز خود از نیوآرک به تل‌آویو را روز شنبه پس از بستن حریم هوایی اسرائیل لغو کرد.

شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیانیز اعلام کرد که به دلیل نگرانی در مورد خاورمیانه به‌طور موقت پروازهای بین پرت و لندن را تغییر داده است. کانتاس گفت: هیچ پروازی بین پرت، مرکز ایالت استرالیای غربی و لندن متوقف یا لغو نشده است، اما پروازهای این مسیر، در مسیر پروازی تنظیم‌شده از طریق سنگاپور انجام می‌شود.

اردن وضعیت اضطراری اعلام کرده و حریم هوایی خود را به روی تمامی هواپیماهای ورودی، خروجی و عبوری بسته است. هیثم میستو، رئیس کمیسیون تنظیم مقررات هوانوردی غیرنظامی اردن در المملکه گفت: تداخل در ترافیک هوایی اردن بر سیستم جی‌پی‌اس اردن تاثیر گذاشت و هواپیماهای حاضر در این منطقه را به استفاده از سیستم‌های ناوبری جایگزین واداشت. سازمان تنظیم مقررات هواپیمایی کشوری اردن (CARC) از تمدید بسته شدن حریم هوایی اردن تا ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی خبر داد.

وزارت مشاغل عمومی و حمل و نقل لبنان از بسته شدن فوری و موقت حریم هوایی این کشور در واکنش به تحولات جاری منطقه خبر داد. این تصمیم که از ساعت یک صبح تا هفت صبح روز یکشنبه ۱۴ آوریل اجرا می‌شود، همه پروازهای ورودی، خروجی و عبوری بر فراز لبنان را دربرمی‌گیرد.

در نتیجه کلیه ترددهای هوایی فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری بیروت برای مدت ذکرشده، به حالت تعلیق درآمده است. مقامات لبنانی قول داده‌اند بسته شدن حریم هوایی را به‌طور مستمر بازنگری و بر اساس تحولات، اقدامات خود را تنظیم کنند.

عراق همزمان با اتفاقات شب گذشته، حریم هوایی خود را بست. اداره هوانوردی عراق اعلام کرد که این تعطیلی از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت محلی (۲۰۳۰ به وقت گرینویچ) روز شنبه تا ساعت ۰۵:۳۰ صبح به وقت محلی (۰۲۳۰ GMT) یکشنبه اعمال می‌شود و نشان می‌دهد که این تعلیق ممکن است در صورت لزوم طولانی شود.

منابع نظامی و امنیتی مصر اواخر روز شنبه اعلام کردند که پدافند هوایی مصر در حالت آماده‌باش قرار دارد. شرکت هواپیمایی مصری مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: مصر تصمیم گرفته است پروازهای خود به مقصد و از فرودگاه‌های اردن، عراق و لبنان را به دلیل تنش‌های منطقه‌ای و با توجه به بسته شدن حریم هوایی این کشورها متوقف کند. بر اساس این بیانیه، این تعلیق تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

کویت ایرویز در اوایل روز یکشنبه اعلام کرد که تصمیم گرفته است با توجه به وضعیت امنیتی در منطقه و نگرانی برای ایمنی مسافران خود، تمام پروازهای ورودی و خروجی را از مناطق متشنج منحرف کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا