سایر

دستگاه آب شیرین کن کشاورزی؛ انواع آب شیرین کن کشاورزی، نحوه کارکرد، ویژگی ها، کاربرد و نکات مهم خرید

در این بخش به بررسی دستگاه آب شیرین کن کشاورزی، انواع آب شیرین کن کشاورزی، نحوه کارکرد آب شیرین کن کشاورزی، ویژگی های آب شیرین کن کشاورزی و نکات مهم خرید به همچنین قیمت آب شیرین کن کشاورزی میپردازیم.

رپورتاژ آگهی - دستگاه آب شیرین کن کشاورزی؛ انواع آب شیرین کن کشاورزی، نحوه کارکرد، ویژگی ها، کاربرد و نکات مهم خرید

آب شیرین کن کشاورزی به عنوان یکی از مهم‌ترین تجهیزات در این صنعت محسوب می‌شود که با استفاده از سیستم اسمز معکوس آب شیرین را از آب شور یا با کیفیت پایین برای آبیاری تولید می‌کند. قیمت انواع دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و تصفیه آب کشاورزی با توجه به ظرفیت تولید آب، فناوری، برند تولید کننده و موارد دیگر مشخص می‌شود. برای آشنایی با برخی از نکات مهم در هنگام خرید آب شیرین کن کشاورزی،  بهتر است با افراد متخصص مانند کارشناسان کمپانی زد زد ارتباط بگیرید تا با آگاهی کامل مناسبترین سیستم آب شیرین کن کشاورزی را خریداری نمایید.

آشنایی با دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

گیاهان هم مانند انسان‌ها برای رشد و نمو به آب نیاز دارند. ما در بسیاری از مناطق کشور به دلیل کمبود بارندگی یا وجود منابع آب شور با کیفیت پایین، تامین آب مناسب برای کشاورزی یک چالش بسیار بزرگ است. در چنین شرایطی، دستگاه آب شیرین کن کشاورزی به کمک انسان آمده تا طبیعت را حفظ کند. آب شیرین کن کشاورزی با بهره‌گیری از فرایندهای نوین تصفیه آب، توانسته املاح و آلاینده‌های موجود در آب شور، فاضلاب و پساب‌ها را جدا کرده و آب شیرین با کیفیت را برای مصارف کشاورزی ارائه دهد. به همین سبب، آن را با نام دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی هم معرفی می‌کنند.

معرفی انواع آب شیرین کن کشاورزی

در مناطقی که آب شیرین با کیفیت مناسب برای کشاورزی وجود ندارد، از انواع آب شیرین کن کشاورزی استفاده می‌کنند که توسط کمپانی‌های معتبری مانند زد زد تولید شده‌اند.

برای تولید دستگاه آب شیرین کن یا تصفیه آب کشاورزی از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند. در ادامه به معرفی انواع آب شیرین‌ کن کشاورزی پر استفاده می‌پردازیم:

 • دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس
 • دستگاه آب شیرین کن الکترودیالیز
 • آب شیرین کن کشاورزی خورشیدی

نحوه کارکرد آب شیرین کن کشاورزی با سیستم اسمز معکوس

آشنایی با نحوه کارکرد سیستم آب شیرین کن کشاورزی برای افرادی که قصد تهیه دستگاه تصفیه آب برای مصارف کشاورزی یا صنعتی دارند، اهمیت زیادی دارد تا بتوانند متناسب با شرایط و نیاز خود بهترین دستگاه‌ها را انتخاب کنند. کارشناسان کمپانی زد زد تمام اطلاعات مربوط به هر کدام از سیستم‌های آب شیرین کن را به صورت کامل و دقیق ارائه می‌دهند. اما به دلیل اینکه سیستم اسمز معکوس به عنوان رایج‌ترین روش تصفیه آب شور برای تولید آب شیرین شناخته می‌شود، در ادامه به نحوه کارکرد آب شیرین کن کشاورزی با سیستم اسمز معکوس به شکل دقیق‌تر می‌پردازیم:

1. سیستم پیش تصفیه

در این مرحله، اولین مرحله، ناخالصی‌های درشت مانند شن و ماسه و جلبک توسط فیلترهای شنی و الیافی جداسازی می‌شود. هدف از این مرحله محافظت از غشای نیمه تراوا است.

2. پمپ فشار بالا

آب پیش تصفیه توسط یک پمپ فشار بالا از غشای نیمه تراوا سیستم‌ های اسمز معکوس عبور می‌کند. فشار مورد نیاز برای سیستم اسمز معکوس کشاورزی بین ۳۰ تا ۶۰ بار است.

3. غشای نیمه تراوا

فیلترهای ممبران یا غشای نیمه تراوا از پلیمرهای خاصی ساخته شده که فقط اجازه عبور مولکول‌های آب را می‌دهند. این غشاها را می‌توانید متناسب با کیفیت آب ورودی و نیازهای تصفیه انتخاب و تنظیم کنید.

4. جداسازی آب شیرین و فاضلاب

آب تصفیه شده از یک طرف غشا و فاضلاب از طرف دیگر آن جمع آوری می‌شود. آب شیرین برای مصارف کشاورزی و آبیاری گیاهان و دامداری به کار می‌رود. فاضلاب مجدد به محیط زیست برگردانده می‌شود.

ویژگی‌ های آب شیرین کن کشاورزی

از آنجا که نقش دستگاه تصفیه آب در صنعت کشاورزی بسیار پررنگ است، باید برخی از مشخصات فنی آب شیرین کن کشاورزی را مد نظر قرار بدهید تا متناسب با نیازهای خود به حجم آب و کیفیت آن بهترین دستگاه را انتخاب کنید. تامین آب بدون ناخالصی و مواد معدنی اضافی تاثیر بیشتری در رشد محصولات کشاورزی دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌ های آب شیرین‌کن کشاورزی، داشتن قدرت حذف مواد معدنی اضافی مانند آهن، منگنز، کلسیم، کلرید منیزیم و سایر آلاینده‌های موجود در منبع آب اشاره کرد.

رپورتاژ آگهی - دستگاه آب شیرین کن کشاورزی؛ انواع آب شیرین کن کشاورزی، نحوه کارکرد، ویژگی ها، کاربرد و نکات مهم خرید

برای درک بهتر، در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌ های دستگاه تصفیه آب کشاورزی می‌پردازیم:

 • داشتن فیلترهای پیش تصفیه و فیلتر شنی دوبل برای حذف کدورت بالای آب
 • داشتن پمپ‌های فشار قوی و فشار ضعیف برای تامین آب چاه
 • توانایی کار کردن در ساعات طولانی و خروجی آب یکسان

مزایا و لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی

کیفیت آب مورد استفاده در صنعت کشاورزی تاثیر بسیار زیادی در نحوه رشد و پرورش گیاهان دارد. به همین دلیل کمپانی زد زد انواع آب شیرین کن صنعتی را متناسب برای رفع نیازهای کشاورزی طراحی کرده است. در بین تکنولوژی‌های رایج برای تصفیه آب، مزایای استفاده از آب شیرین کن کشاورزی با سیستم اسمز معکوس بسیار زیاد است. این سیستم در صورت مدیریت صحیح، ضمن کاهش هزینه‌های پیش رو، می‌تواند کیفیت گل‌ها و گیاهان را بهبود بدهد.

به طور کلی، اگر بخواهیم به مزایا و لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی بپردازیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آب استاندارد برای کشاورزی
 • عملکرد بسیار سریع در تولید آب
 • امکان تولید آب با دبی ثابت و قابل تنظیم
 • مهیا کردن شرایط کشت محصولات خاص گلخانه‌ای
 • عدم ایجاد رسوب در سیستم‌های آبیاری قطره‌ای
 • افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی
 • حفاظت از خاک و منابع آب زیرزمینی
 • تنظیم میزان مواد معدنی آب و اسیدیته و PH

کاربرد آب شیرین کن کشاورزی

متاسفانه در نقاط بسیار زیادی از کشور ما به دلیل شور بودن آب چاه و دریا، زمین‌های زیادی غیر قابل کشت شده‌اند که با به کارگیری دستگاه آب شیرین کن یا تصفیه آب کشاورزی این مشکل برطرف شده است. استفاده صحیح از سیستم‌های آب شیرین کن کشاورزی به دلیل حساسیت کمتر، امکان رشد این صنعت را به وجود می‌آورد. به طور کلی، کاربرد آب شیرین کن کشاورزی در این صنعت شامل موارد ذیل است:

 • قابل استفاده در آبیاری مزارع
 • پرکاربرد در صنعت گلخانه داری
 • برای تامین آب استخرهای پرورش ماهی و توسعه صنعت آبزی پروری
 • برای تامین آب مورد نیاز دام‌ها
 • برای راه‌اندازی سیستم کشت هیدروپونیک
 • در مصارف صنعتی کشاورزی جهت تولید کود و سموم

تفاوت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و تصفیه آب صنعتی

از لحاظ مالی و فنی، تفاوت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و تصفیه آب صنعتی مشهود نیست و فقط از لحاظ آب خروجی دستگاه ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. برای صنعت کشاورزی به آب با املاح بالاتر و برای سایر صنایع به آب با املاح کمتر نیاز است. این موضوع را می‌توان با تنظیم فشار بالاتر آب روی فیلتر ممبران اعمال کرد تا کمترین TDS برای صنایع تولید شود.

نکات مهم برای خرید دستگاه تصفیه آب کشاورزی

رعایت برخی از نکات مهم در خرید آب شیرین کن کشاورزی موجب می‌شود تا دستگاهی مناسب و مقرون به صرفه تهیه کنید که سبب رونق صنعت کشاورزی می‌شود. برای انتخاب‌های بهتر می‌توانید از کارشناسان کمپانی زد مشاوره دریافت کنید.

رپورتاژ آگهی - دستگاه آب شیرین کن کشاورزی؛ انواع آب شیرین کن کشاورزی، نحوه کارکرد، ویژگی ها، کاربرد و نکات مهم خرید

در این بخش به بررسی برخی از نکات مهم برای خرید دستگاه تصفیه آب کشاورزی می‌پردازیم:

 • ظرفیت آب تصفیه کن کشاورزی را به درستی محاسبه کنید تا نیاز روزانه شما را تامین نماید.
 • پس از آنالیز کامل آب از لحاظ نوع کدورات و آلاینده‌ها سیستم‌های پیش تصفیه مناسب را در نظر بگیرید.
 • در انتخاب قطعات اصلی مانند پمپ، مخازن، پرشر وسل و تابلو برق دقت کنید تا از محصولات اصل و با کیفیت باشند.
 • توانایی دستگاه برای حذف آلاینده‌های موجود در آب را مورد بررسی قرار بدهید.
 • دستگاهی را انتخاب کنید که با قابلیت کار مداوم در ساعات طولانی، خروجی آب ثابتی ارائه کند.

عوامل موثر بر قیمت آب شیرین کن کشاورزی

یکی از عوامل بسیار مهمی که در هنگام خرید آب شیرین کن کشاورزی مد نظر قرار می‌گیرد، قیمت ارائه این دستگاه‌ها در بازار است. در ادامه به بررسی برخی از عوامل موثر بر قیمت آب شیرین کن کشاورزی می‌پردازیم:

 • ظرفیت دستگاه
 • آنالیز آب و نوع قطعات و تجهیزات مورد استفاده در سیستم تصفیه
 • استفاده از قطعات با کیفیت و برندهای معتبر
 • امکانات جانبی مانند سیستم CIP اتوماتیک، تابلو برق PLC موارد دیگر
 • جنس شاسی دستگاه تصفیه

بهتر است بدانید که قیمت دستگاه آب شیرین‌کن کوچک کشاورزی نسبت به دستگاه‌هایی با ظرفیت بالا مناسب‌تر است و می‌تواند نیاز بسیاری از کشاورزان را تامین کند. قبل از خرید، حتماً از فروشندگان و کارشناسان مشورت بگیرید تا آب شیرین‌کن کشاورزی مناسب را با قیمتی خوب بخرید.

مناسب‌ترین قیمت انواع دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و تصفیه آب کشاورزی در کمپانی زد زد

به دلیل اهمیت بسیار بالای دستگاه آب شیرین کن کشاورزی، نمونه‌های مختلفی از این دستگاه تولید شده تا نیاز صنعت کشاورزی به آب شیرین تامین شود. در صورتی که به دنبال دریافت مناسب‌ترین قیمت انواع دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و تصفیه آب کشاورزی هستید، ارتباط با یک کمپانی معتبر مانند زد زد که از تکنولوژی‌های روز برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند، بهترین راه حل است.

 سوالات متداول

دستگاه تصفیه آب کشاورزی را با چه ظرفیتی بخریم؟

ظرفیت آب شیرین کن کشاورزی بسته به نوع کشت و متراژ زمین متغیر است.

قیمت آب شیرین کن کشاورزی چقدر است؟

قیمت آب شیرین کن کشاورزی بر اساس ابعاد و اندازه، سیستم تصفیه، برند تولید کننده و بسیاری موارد دیگر مشخص می‌شود. در صورت ارتباط مستقیم با کمپانی زد زد قطعاً به قیمت‌های درب کارخانه دست پیدا می‌کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا