سایر

معایب درمان کیست مویی با لیزر

لیزر کردن کیست مویی یک روش درمانی نسبتاً جدید برای درمان عارضه کیست مویی یا سینوس پیلونیدال بدون درد و خونریزی است. این روش درمانی نیاز به بیهوشی و بستری شبانه ندارد و در زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه در مراکز تخصصی درمانی انجام می‌شود.

رپورتاژ آگهی - معایب درمان کیست مویی با لیزر

کیست مویی یکی از عارضه‌های نشیمنگاهی به شمار می‌رود که بر اثر بازگشت مو به زیر پوست در ناحیه شکاف دو باسن و در انتهای خط دنبالچه رخ می‌دهد. این عارضه باعث تجمع چرک و مو در زیر پوست می‌شود و درد بسیاری را به همراه دارد. برای درمان کیست مویی از روش جراحی و لیزر کیست مویی استفاده می‌شود. از میان این دو روش امروزه لیزردرمانی کیست مویی طرف‌داران بیشتری دارد؛ زیرا یک روش کم تهاجمی به شمار می‌رود. لیزردرمانی همچنین می‌تواند در زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه و بدون نیاز به بیهوشی و بستری شبانه این بیماری را درمان کند و به همین دلیل نسبت به روش جراحی محبوب‌تر است.

در کنار مزایای گفته شده بسیار مهم است که بیماران از معایب لیزر کیست مویی نیز آگاهی داشته باشند و سپس برای انتخاب این روش درمانی تصمیم بگیرند. از جمله معایب لیزردرمانی این است که به دلیل ساده‌تر انجام شدن این روش، بسیاری از پزشکان عمومی به انجام لیزر می‌پردازند و این مسئله می‌تواند مشکلات بسیاری را به وجود آورد. تجربه و مهارت جراح در لیزردرمانی کیست مویی بسیار اهمیت دارد. جراحی که می‌خواهد کیست مویی را با لیزر درمان کند نه تنها باید در تشخیص و درمان کیست مویی متخصص باشد؛ بلکه باید از تجربه و مهارت کافی در استفاده از دستگاه لیزر برخوردار باشد تا بتواند با این دستگاه به بهترین شکل کیست مویی را درمان کند. در صورتی که پزشک تبحر کافی را نداشته باشد ممکن است در هنگام لیزر به بافت سلولی اطراف آسیب وارد کند و یا کیست مویی را به شکل کامل تخلیه نکند و باعث عود مجدد بیماری شود.

جدای از مورد گفته شده که با انتخاب یک فوق‌تخصص متبحر قابل کنترل هستند مزایای این روش درمانی نسبت به معایبش قابل قیاس نمی‌باشد.

بهترین دکتر متخصص کیست مویی کیست؟

بسیاری از بیماران که برای درمان کیست مویی اقدام می‌کنند به دنبال بهترین دکتر متخصص کیست مویی هستند. یافتن بهترین دکتر متخصص کیست مویی بسیار اهمیت دارد؛ زیرا در صورتی که کیست به درستی درمان نشود پس از مدتی دوباره عود می‌کند و بیمار را با مشکلات بسیاری مواجه می‌سازد.

بهترین دکتر متخصص کیست مویی یک فوق‌تخصص کولورکتال یا فوق‌تخصص ناحیه مقعد و روده بزرگ است. این پزشکان تخصص خود را در رابطه با  بیماری‌های نشیمنگاهی به دست آورده‌اند و تجربه و تخصص کافی را برای درمان دارند. از طرفی این پزشکان علاوه بر تجربه بالا در درمان این بیماری، تجربه بالایی در کار با لیزر دارند و همین مسئله باعث می‌شود به بهترین شکل جراحی با لیزر صورت گیرد.

از دیگر ویژگی‌های بهترین دکتر متخصص کیست مویی این است که این پزشک به دستگاه‌های مجهز لیزر دسترسی دارد. کار با این دستگاه‌ها باعث می‌شود عوارضی همچون ایجاد گوشت اضافه در ناحیه مقعد و به دنبال آن تنگی مقعد و بی‌اختیاری گاز معده و کنترل مدفوع ایجاد نشود. از طرفی بهترین دکتر متخصص کیست مویی به امکانات بهداشتی در مرکز تخصصی خود دسترسی دارد تا بدون انتقال هرگونه عفونت و ویروس بتواند بیماری را درمان کند.

رپورتاژ آگهی - معایب درمان کیست مویی با لیزر

لیزر کردن کیست مویی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

لیزر کردن کیست مویی یک روش درمانی نسبتاً جدید برای درمان عارضه کیست مویی یا سینوس پیلونیدال بدون درد و خونریزی است. این روش درمانی نیاز به بیهوشی و بستری شبانه ندارد و در زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه در مراکز تخصصی درمانی انجام می‌شود. از آنجایی که در لیزر کردن کیست مویی عروق در حین انجام لیزر ترمیم می‌شوند این روش درمانی بدون درد و خونریزی است و پس از انجامش بیمار نیازی به تعویض پانسمان و مراقبت‌های بسیار زیاد کیست مویی پس از روشی همچون جراحی ندارد.

در لیزر کردن کیست مویی جراح یک حفره با قطر یک سانت بر روی ناحیه کیست ایجاد می‌کند و سپس کیست را به شکل کامل تخلیه می‌نماید. پس از آن با استفاده از هندپیس لیزر محل کیست تحت درمان قرار می‌گیرد و عروق به شکل میکرونی مسدود می‌شوند تا بیمار درد و خونریزی را پس از عمل تجربه نکند. در نهایت پس از انجام جراحی با لیزر، محل درمان با محلولی خاص شستشو داده می‌شود و بیمار بدون نیاز به بخیه مرخص می‌گردد.

 لیزر کردن کیست مویی به دلیل تمام مزایایی که گفته شد امروزه یک روش پرطرف‌دار برای درمان است و از این روش در بسیاری از مراکز درمانی برای درمان کیست مویی استفاده می‌شود. یکی از مراکز درمانی که از این روش به شکل تخصصی برای کیست مویی استفاده می‌کند مرکز تخصصی درمان فوری است که در آن پزشکان فوق‌تخصص کولورکتال به درمان بیماری کیست مویی می‌پردازند.

بهترین درمان برای کیست مویی چیست؟

برای بسیاری از بیماران مبتلا به کیست مویی سؤال است که بهترین درمان برای کیست مویی چیست؟ درمان کیست مویی به دو شکل جراحی و لیزردرمانی کیست مویی انجام می‌شود.

روش جراحی یک روش تهاجمی به شمار می‌رود که با درد و خونریزی همراه است و بیمار پس از انجام این روش باید دوره نقاهت طولانی مدتی را از سر بگذراند. در این دوره نقاهت و به خصوص پس از روش جراحی باز کیست مویی بیمار باید به شکل هر روزه پانسمان زخم خود را تعویض کند و مراقبت‌های بسیاری را انجام دهد. از آنجایی که این روش درمانی نیاز به مراقبت‌های بسیاری دارد روش چندان مناسبی برای درمان کیست مویی به شمار نمی‌رود. همچنین احتمال بازگشت کیست مویی در این روش درمانی بالاتر است و به همین دلیل چندان توسط پزشکان پیشنهاد نمی‌شود.

رپورتاژ آگهی - معایب درمان کیست مویی با لیزر

بهترین درمان برای کیست مویی را روش لیزر کیست مویی می‌دانند؛ زیرا این روش درمانی بدون درد و خونریزی است و این بیماری را در کمتر از ۳۰ دقیقه بدون نیاز به بیهوشی یا بستری شبانه درمان می‌کند. از طرفی به دلیل اینکه عروق در حین عمل مسدود می‌شوند درد و خونریزی به همراه ندارد و بیمار می‌تواند پس از انجام لیزر به راحتی امور روزمره خود را دنبال کند.

بهترین درمان برای کیست مویی؛ یعنی لیزر، امروزه در مراکز درمانی مختلفی همچون مرکز تخصصی درمان فوری انجام می‌شود و این بیماری را برای همیشه مداوا می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا