سفر و گردشگری

تاثیر دعوتنامه در ویزای کانادا

مهاجرت - تاثیر دعوتنامه در ویزای کانادا

برای مهاجرت به کانادا نمی‌توان از تاثیر دعوتنامه در اخذ ویزای این کشور چشم پوشی کرد. وجود دعوتنامه کانادا برای مهاجرت به این کشور الزامی نیست. اما ارسال دعوتنامه از طرف شخصی مقیم یا شهروند این کشور، روند دریافت ویزای کانادا را آسان‌تر می‌کند. اما دعوتنامه ویزای کانادا چیست؟ چه مدت زمانی اعتبار دارد؟ چه کسی می‌تواند آن را برای ما ارسال کند؟ و… سوالاتی هستند که در ادامه به پاسخ آن‌ها می‌پردازیم.

دعوتنامه ویزای کانادا چیست؟

دعوتنامه ویزای کانادا در واقع نامه‌ای است که توسط دارندگان اقامت دائم یا شهروندی این کشور به منظور بازدید از آن‌ها و منطقه برای اشخاص دیگر ارسال می‌شود. این مدرک به سازمان مهاجرت IRCC برای انجام ارزیابی بهتر درباره درخواست ویزای اقامت موقت کانادا یا همان ویزای توریستی کمک می‌کند؛ زیرا از طریق جزئیات دعوتنامه از مواردی مانند دلیل سفر، محل اقامت، وجود یا عدم وجود حمایت مالی و اجتماعی و… مطلع می‌شوند. از آنجایی که داشتن دعوتنامه در زمان صدور ویزای کانادا و ریجکت نشدن آن تاثیر زیادی دارد، درخواست برای اخذ ویزای توریستی با دعوتنامه را می‌توانید در این صفحه ثبت کنید. با ورود به لینک (https://www/alibaba/ir/visa/canada )، اخذ ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه و بدون دعوتنامه امکان‌پذیر است.

انواع دعوتنامه کدامند؟

ویزای ویزیتور کانادا در واقع ویزایی شش ماهه است که به دلایل مشخص و بنا به درخواست متقاضی برای آن صادر می‌شود. این درخواست چه برای دیدار اقوام و دوستان باشد، چه شرکت در یک کنفرانس علمی، مدت زمان مشخصی دارد. در این نوع ویزا، دعوتنامه یکی از مدارک بسیار کمک‌کننده برای افزایش شانس موفقیت درخواست ویزا به حساب می‌آید. ارسال دعوتنامه در انواع توریستی، شرکت کاری و تحصیلی صورت می‌گیرد.

دعوتنامه توریستی

دعوتنامه توریستی کانادا از سوی اقوام یا دوستان صمیمی متقاضی برای شخص صادر می‌شود که به واسطه آن فرد برای ویزای توریستی درخواست دهد. فرستندگان این دعوتنامه‌ها باید 18 سالگی را رد کرده و از تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های احتمالی مهمان برخوردار باشند. این نوع از دعوتنامه‌ها جزو مرسوم‌ترین نوع دعوتنامه‌های کانادا هستند.

مهاجرت - تاثیر دعوتنامه در ویزای کانادا

دعوتنامه کاری

ارسال دعوتنامه کاری به عنوان یکی دیگر از انواع دعوتنامه‌های کانادا باید از طرف یک شرکت در این کشور برای افراد صورت بگیرد. نماینده شرکت کانادایی در ایران یا مدیر شرکت در کانادا پس از نوشتن و امضا دعوتنامه، آن را برای شما ارسال می‌کند. البته از آنجایی که این دعوتنامه‌ها فقط از سمت شرکت‌های مشغول به کار در کانادا صادر می‌شوند، کاربرد کم‌تری دارند.

دعوتنامه تحصیلی

در صورت قصد ادامه تحصیل در هر کدام از مقاطع دانش‌آموزی یا دانشجویی در کانادا، ملزم به دریافت یکی از انواع ویزای دانشجویی یا دانش‌آموزی هستید. برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا ابتدا باید برای دریافت نامه پذیرش تحصیلی از یک مدرسه، دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر در این کشور اقدام کنید. به عبارتی نامه پذیرش تحصیلی همان دعوتنامه تحصیلی کانادا به حساب می‌آید. در صورت داشتن شرایط لازم از جمله سن کافی، گپ تحصیلی، نامه تمکن مالی، مدارک تحصیلی کامل و داشتن مدرک زبان معتبر می‌توانید برای دریافت دعوتنامه تحصیلی اقدام کنید. پس از دریافت این نامه با مراجعه به سفارت کانادا، برای اخذ ویزای دانشجویی درخواست دهید.

دعوتنامه چه تاثیری در اخذ ویزای کانادا دارد؟

در بیش‌تر موارد لزوما نیازی به دریافت هر کدام از انواع دعوتنامه‌ها نیست. ولی دارندگان این دعوتنامه‌ها، شانس بیش‌تری برای تایید ویزای خود دارند. به‌صورت کلی دعوتنامه در اخذ ویزای کانادا تاثیر می‌گذارد. از جمله مزایای داشتن دعوتنامه و تاثیر آن در دریافت ویزای کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دعوتنامه به عبارتی دلیل درخواست ویزای شما را تایید می‌کند.
  • به مقامات مهاجرت کانادا این اطمینان را می‌دهد که متقاضی در طول بازه سفر خود، مکانی برای اقامت دارد.
  • این دعوتنامه اثبات می‌کند که متقاضی هنگام اقامت در این کشور، از حمایت مالی و اجتماعی مناسب برخوردار است.

چه کسانی می‌توانند از کانادا دعوتنامه بفرستند؟

فردی مقیم یا شهروند کانادا می‌تواند برای اشخاص دیگر دعوتنامه بفرستد تا آن‌ها برای ملاقات او به این کشور مهاجرت کنند. البته شخصی که دعوتنامه برای فرد دیگری می‌فرستد، باید مدارک کافی یا حداقل دلایل کافی درباره ارتباط با دریافت‌کننده نامه ارائه دهد. اما چه کسانی می‌توانند از کانادا دعوتنامه بفرستند؟ به‌صورت کلی افرادی که در ادامه معرفی می‌کنیم، قابلیت ارسال دعوتنامه برای اشخاص دیگر را دارند.

  • اعضای خانواده شامل والدین، خواهر و برادر، همسر و فرزند بالای 18 سال
  • دوست صمیمی
  • شریک تجاری
  • کارفرما
مهاجرت - تاثیر دعوتنامه در ویزای کانادا

دعوتنامه ارسال شده چه مدت اعتبار دارد؟

اعتبار دعوتنامه ارسال شده کانادا، بسته به نوع آن متغیر است. برای مثال اگر دعوتنامه صادر شده برای شرکت در یک کنفرانس تجاری باشد، مطمئنا مدت زمان اعتبار این دعوتنامه تا زمان پایان کنفرانس لحاظ می‌شود. اگر دعوتنامه از سوی یک کالج برای شرکت در دوره‌ای آموزشی صادر شده باشد، این دعوتنامه تا پایان دوره آموزشی اعتبار دارد. اما به‌صورت کلی دعوتنامه‌های توریستی کانادا حداکثر تا شش ماه معتبر هستند.

دریافت ویزای توریستی با دعوتنامه بدون نیاز به شهروندان کانادا

اگر یکی از دوستان یا خویشاوندان شما در کانادا اقامت دارند، به راحتی می‌توانند برای شما دعوتنامه کانادا ارسال کنند. حتی اگر فرزند شما دانشجوی یکی از دانشگاه‌های این کشور باشد، با ارسال دعوتنامه از سوی او می‌توانید چند ماهی را در کانادا کنار فرزندتان بگذرانید. شخص ارسال‌کننده دعوتنامه باید به سوالاتی مانند دلیل دعوت، فعالیت‌های انجام شده، وجود یا عدم وجود حمایت مالی و اجتماعی و وضعیت اقامت پاسخ دهد. در این مطلب درباره دعوتنامه از سوی شهروندان یا مقیمان کانادایی صحبت کردیم. شما در صورت داشتن دعوتنامه یا حتی نداشتن آن می‌توانید برای اخذ ویزای توریستی در این صفحه درخواست دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا