اخبار ورزشی

کشتی کامران قاسمپور و حسن یزدانی + زمان دقیق

آیا کشتی انتخابی بین کامران قاسمپور و حسن یزدانی برگزار می شود؟

جدیدترین و آخرین اخبار کشتی - کشتی کامران قاسمپور و حسن یزدانی + زمان  دقیق

مصاحبه کامران قاسمپور درباره کشتی با حسن یزدانی

کامران قاسم‌پور که مدت‌ها بحث حضورش در وزن ۸۶ کیلوگرم وجود داشت و موضوع رقابت او با حسن یزدانی مطرح شده بود در گفت‌وگو با تسنیم صحبت‌هایی را در این زمینه مطرح کرد.

انتخاب وزن ۹۷ کیلوگرم بر اثر مشاوره اشتباه بود

قاسم‌پور درباره اینکه حضورش را در چرخه سال ۲۰۲۴ در وزن ۹۷ کیلوگرم استارت زد، به تسنیم گفت: انتخاب وزن ۹۷ کیلوگرم، بر اثر مشاوره اشتباهی بود که از برخی افراد دریافت کردم. آن زمان فقط یک بار در جام‌جهانی آمریکا خودم را در این وزن تست کرده بودم و بعد از آن تلاش کردم خودم را به شرایط مطلوب برای این وزن برسانم. وضعیت بدنی من مناسب ۹۷ کیلوگرم نبود و دیدم شرایطم به این وزن نمی‌خورد.

وی ادامه داد: بعد از دو تست ناموفق در ۹۷ کیلوگرم، دیدم وزن سابقم (۸۶ کیلوگرم) با شرایط کنونی من سازگارتر است و بهتر دیدم که در همین وزن کشتی بگیرم. حالا هم آماده‌ام در هر میدانی که صلاح بدانند، کشتی بگیرم.

  • ناراحتم می‌گویند کامران ترسیده و جا خالی کرده است

قهرمان وزن ۹۲ کیلوگرم جهان در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ خاطرنشان کرد: من از هیچ مسابقه‌ای و از هیچ حریفی نمی‌ترسم و ناراحتم از اینکه می‌‏گویند کامران ترسیده و جا خالی کرده است. اگر سکوت کردم، صرفاً به این دلیل بود که از اول در چرخه ۸۶ کیلوگرم نبودم و به احترام کشتی‌گیرانی که در این وزن حضور داشتند، سکوت کردم اما در عین حال، همیشه پایبند به چرخه انتخابی تیم ملی بودم.

قاسم‌پور گفت: نه ادعایی دارم و نه ترس، فقط از فدراسیون کشتی و کادرفنی تیم ملی می‌خواهم به من در وزن ۸۶ کیلوگرم فرصت بدهد تا شانسم را امتحان کنم. حضور من در چرخه ۹۷ کیلوگرم، به خاطر مشاوره‌ها و در نهایت تصمیم اشتباه من بود. ان‌شاءالله بتوانم در ۸۶ کیلو بهترین عملکرد را داشته باشم.

  • آماده مسابقه رودررو و حضور در تورنمنت هستم

این کشتی‎گیر مازندرانی افزود: در هر میدانی که بگویند، چه مبارزه رودررو و چه حضور در تورنمنت، آماده‌ام هر جا که بگویند، کشتی بگیرم. این آمادگی را دارم که با هر کسی که گفتند مبارزه کنم و توانایی‌هایم را نشان دهم. با هر کسی که کادرفنی تیم ملی بگوید، چه داخل ایران و چه در تورنمنت بین‌المللی.

  • سکوتم احترام به چرخه و مدعیانش بود

قاسم‌پور در پایان به تسنیم گفت: باز هم تأکید می‌کنم سکوتم تاکنون و اینکه صحبتی در مورد وزن ۸۶ کیلوگرم نکردم، صرفاً به احترام چرخه و همچنین کشتی‌گیرانی بود که در این وزن در چرخه حضور داشتند. به قانون همیشه احترام گذاشتم و سکوتم، جا خالی کردن نبود. امیدوارم در وزن ۸۶ کیلوگرم به من فرصت داده شود، هرطور که خودشان صلاح می‌دانند تا در نهایت بهترین و آماده‌ترین فرد راهی المپیک ۲۰۲۴ پاریس شود.

حسن یا کامران مسئله این است؟

2 ماه دیگر تا شروع المپیک پاریس زمان باقی مانده و حسن یزدانی هنوز وارد اردوی تیم ملی نشده است؛ برخی اعتقاد دارند حسن یزدانی با کتف مصدوم شانسی برای شکست دیوید تیلور آمریکایی ندارد، اما برخی دیگر از جمله مربی‌اش معتقد است حضور او در فینال المپیک قطعی است. به هر حال چالش بزرگ تیم ملی کشتی آزاد دوئل حسن یزدانی و کامران قاسم پور در وزن ۸۶ کیلوگرم است، البته که براساس چرخه انتخابی تیم ملی هنوز رقابتی بین این دو شکل نگرفته است چرا که قاسم پور هم اکنون در وزن ۹۷ کیلوگرم است و در این وزن به اردوی تیم ملی دعوت شده است.

البته ممکن است با توجه به شرایط مصدومیت یزدانی فدراسیون و کادر فنی تصمیم بگیرند که چنین انتخابی‌ای قبل از المپیک حداقل به‌صورت غیرمستقیم و در یک تورنمنت خارجی شکل بگیرد. در سال‌های اخیر خیلی از طرفداران کامران قاسمپور اعتقاد داشتند سبک کشتی او به شکلی است که به راحتی می‌تواند دیوید تیلور را شکست دهد. شاید او به همین خاطر منتظر یک فرصت است تا بعد از چند سال بار دیگر در ۸۶ کیلوگرم خودی نشان دهد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا