اخبارپزشکی و سلامت

قانون ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت / آخرین خبر از فوق العاده خاص وزارت بهداشت

جدیدترین و آخرین اخبار حقوق بازنشستگان - قانون ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت / آخرین خبر از فوق العاده خاص وزارت بهداشت

قانون ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت

«به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجازه داده می‌شود تا به‌منظور ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت (بدون درج در احکام کارگزینی) تا سقف یک‌صدهزار میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از سرجمع اعتبارات (هزینه‌ای و اختصاصی) اقدام نماید.»

تصویب ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت در مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام در بررسی موارد اصراری بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت را به مصلحت دانست.

به گزارش راشدون، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و باحضور رئیس قوه قضائیه، مدیر قوه مجریه و اکثریت اعضا، وزرای دادگستری، امور اقتصاد و دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات، روسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی، همچنین روسای کمیسیون‌های ذی ربط مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داد و بررسی موارد اصراری بخش دوم بودجه سال 1403در خصوص پرداخت فوق العاده خاص به کادر بهداشت و درمان را در دستورکار قرار داد و به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی در خصوص ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت رای موافق داد.

بنا براین گزارش به وزارت بهداشت اجازه داده شد تا به منظور ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت (بدون درج در احکام کارگزینی) تا سقف 100 هزار میلیارد ریال از سر جمع اعتبارات (هزینه ای و اختصاصی ) اقدام نماید.

در ادامه جلسه، اعضای مجمع به بررسی تبصره 2 ماده 2 طرح شفافیت قوای سه گانه، دستگاه های اجرایی و سایر نهادها پرداختند و مصلحت مورد نظر مجلس شورای اسلامی را با اصلاحاتی تصویب کردند.

مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به بررسی بند پ ماده 8 لایحه برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت اختلافی میان مجلس و شورای نگهبان پرداخت. در این بند، زمان تأسیس «شرکت مدیریت دارایی های شبکه بانکی» ذیل صندوق ضمانت سپرده ها و با سرمایه آن صندوق با هدف مولد سازی ، حداکثر ظرف شش ماه است.

اعضای مجمع تشخیص مصلحت پس از استماع گزارش کمیسیون اقتصادی مجمع و توضیحات مسولین ذی ربط در دولت و مجلس و بانک مرکزی، به بحث و تبادل نظر پرداختند و در نهایت مصوبه مجلس شورای اسلامی را با حذف شمولیت بانک های سالم متقاضی، به تصویب رساندند.

آخرین خبر از فوق العاده خاص وزارت بهداشت

داود منظور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،گفت: با توجه به اینکه برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی به لحاظ بودجه‌ای در مضیقه قرار دارند باید با اجرای طرح ویژه‌ای تعهدات انباشته دانشگاه‌های علوم پزشکی در نخستین فرصت تسویه شود و اصلاح مالی ساختار دانشگاه‌های علوم پزشکی با پایداری مالی جزو برنامه‌های سال آینده است که به طور مشترک با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی انجام خواهیم داد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو و دستیاران پزشکی، ردیف بودجه آموزش برای افزایش ظرفیت از درمان جدا می‌شود.

داود منظورگفت: موضوع تربیت دستیاران پزشکی و پیراپزشکان جزو موضوعاتی است که تصمیم گرفتیم تا بودجه آموزش را از درمان جدا کنیم تا بخش بهداشت و درمان سرعت ارائه خدمات را شتاب دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین درباره تعرفه پزشکی گفت: بیش از ۷۰ درصد تعرفه پزشکی مربوط به بیمارستان‌ها و خدمات ارائه شده است؛ یکی از مولفه‌های اصلی که به بحث اصلاح نظام مالی کمک می‌کند، مسئله تعرفه در نظام درمان و پزشکی است که شورای عالی بیمه جمع بندی انجام داده است و سازمان برنامه هم در حال بررسی است و با رایزنی با وزارت بهداشت و مصوبه‌ای از دولت، کمک می‌کنیم تا بخش بزرگی از محدودیت‌های مالی دانشگاه‌های علوم پزشکی با اصلاح تعرفه‌ها حل شود.

معاون رئیس جمهور همچنین گفت: با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره تکمیل بیمارستان‌های در حال ساخت توافق شده است و در تخصیص‌های اسفند و سال آینده کمک می‌کنیم تا به طرح توسعه و بهره برداری از بیمارستان‌های در حال ساخت کمک شود، همچنین موضوع مقاوم سازی بیمارستان‌های فرسوده هم از مسائلی بود که با وزارت بهداشت رایزنی شد تا با همکاری وزارت بهداشت نوسازی و بهسازی بیمارستان‌های فرسوده محقق شود.

3.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا