سایر

کاربرد دستکش های ایمنی ( 5 کاربرد حیاتی )

رپورتاژ آگهی - کاربرد دستکش های ایمنی ( 5 کاربرد حیاتی )

در این بخش به سراغ کاربرد دستکش های ایمنی رفته ایم.بارها اشاره شده است و شما میدانید که استفاده از تجهیزات ایمنی و رعایت نکات ایمنی از ضرورت ها و الزامات هر فردی در محیط کاری اش می باشد چرا که میتواند به راحتی علاوه بر آسیب جسمی حتی در برخی از موارد باعث مرگ و میر نیز شود پس از اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی هر چه بگوییم کم است! یکی از این انواع تجهیزات ایمنی که باید توسط افراد استفاده شود ، دستکش های کار ایمنی هستند که در ادامه درمورد کاربرد دستکش های ایمنی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

به طور کلی باید بدانید که هر فردی در هر محیطی نیازمند وسیله و ابزار مخصوص خودش جهت بالا بردن ایمنی کار خود می باشد به عنوان مثال افرادی که در محیط های ساختمانی کار میکنند حتما باید از انواع کلاه ایمنی استفاده کنند چرا که در معرض مداوم پرتاب وسایل های مختلف همچون مصالح ساختمانی هستند.به گزارش خبر گزاری مهر 70درصد اتفاقات و حوادث ساختمانی به مرگ افراد ختم می شود ! که این عدد بسیار دردناک و غیر قابل باور است.

و یا فرض کنید محیط کاری شما طوری است که مدام دست های شما در معرض وسایل تیز و برنده مثل قصاب ها ، در معرض دستگاه های پرس ، در معرض آتش همچون آتش نشانان ، در معرض مواد شیمیایی و اسید ها ، در معرض حرارت و برق و غیره بوده و شما باید جهت محافظت از دست های خود از انواع دستکش کار ایمنی استفاده کنید و اینجاست که کاربرد دستکش های ایمنی برای شما نشان داده می شود.حال از بحث اصلی خود دور نمی شویم و بیشتر به کاربرد دستکش های ایمنی میپردازیم.

به طور خلاصه و مفید کاربرد دستکش های ایمنی برای افرادی که دست هایشان در معرض خطر می باشد ، نمایان می شود.آنها در صورت عدم استفاده از دستکش های ایمنی حتی میتوانند دست خود را به طور کلی از دست بدهند!

اما کاربرد دستکش های ایمنی با توجه به محیط های مختلف ، متفاوت می باشد که در ادامه آنها را خواهیم گفت.

1-کاربرد دستکش های ایمنی در قصابی

رپورتاژ آگهی - کاربرد دستکش های ایمنی ( 5 کاربرد حیاتی )

اولین کاربرد دستکش ایمنی در محیط های قصابی می باشد.شاید یکی از پر خطر ترین و در عین حال حساس ترین شغل ها قصاب ها هستند.قصاب ها به دلیل اینکه در طول روز از چاقو ، ساطور و دیگر وسایل استفاده ی مداوم دارند و بایستی حتی در تیز ترین حالت ممکن خودش برای بریدن گوشت ها باشد و از طرفی به دلیل اینکه سرعت بالا هم نیز در کار آنها شرط است ، باید حتما از انواع دستکش های قصابی که حالت زنجیری داشته و غیر قابل نفوذ توسط وسایل برنده هستند ، استفاده شود.متاسفانه بارها شاهد بودیم که قصاب ها به دلیل اینکه میگویند ما حرفه ای شده ایم و نیازی به این دستکش ها نداریم انگشت های خود را از دست داده اند.

2-کاربرد دستکش های ایمنی در صنعت ساختمانی

دومین کاربرد دستکش های ایمنی در صنعت ساختمانی می باشد که به انواع دستکش های کارگری و یا بنایی نیز معروف که دارای برندهای مختلفی همچون دستکش استادکار ، دستکش تانگ وانگ و غیره است.این دستکش ها برای افرادی که با مواد های ساختمانی همچون سیمان سرو کار دارند به شدت توصیه می شود.چرا که دارای ویژگی هایی همچون مواد با کیفیت لاتکس طبیعی جهت جلوگیری از عرق کردن ، داشتن آج ها برای جلوگیری از لیز خوردن اجسام و به دلیل لایه ای بودن کارگر در آنها بسیار راحت می باشد و از همه مهم ترین باعث جلوگیری از ایجاد حساسیت و آسیب به پوست کارگران به دلیل استفاده ی مداوم از مواد های ساختمانی می باشد.

3-کاربرد دستکش های ایمنی در محیط های شیمیایی

یکی دیگر از کاربرد دستکش های ایمنی برای افرادی است که در محیط های شیمیایی و اسیدی فعالیت دارند.این افراد به دلیل اینکه در محیطی قرار دارند که مواد شیمیایی و اسیدی وجود دارد و احتمال آسیب به پوست بسیار بالا است ، بایستی حتما از انواع دستکش های شیمیایی و اسیدی استفاده کنند.البته توجه کنید این دستکش ها را که با نام دستکش های ضد اسیدی و کف مواد میشناسند ، به دلیل داشتن جنس نایلونی و لاتکسی معمولا در رستوران ها ، صنایع پزشکی و بهداشتی هم نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

4-کاربرد دستکش های ایمنی در محیط های با برق

رپورتاژ آگهی - کاربرد دستکش های ایمنی ( 5 کاربرد حیاتی )

از مهم ترین کاربرد دستکش های ایمنی میتوان به محیط های حاوی برق و الکتریک اشاره کرد.مدل دیگر دستکش ها که با نام دستکش های ضد برق می شناسند ، معمولا برای افرادی مورد استفاده قرار میگیرد که در محیط هایی هستند که با برق سروکار دارند.مهندسین برق و یا کارگرانی که با دکل های برقی سروکار دارند باید حتما از دستکش های عایق برق استفاده کنند.

5-کاربرد دستکش های ایمنی در محیط های دارای حرارت

اما آخرین کاربرد دستکش های ایمنی مناسب افرادی است که در محیط های دارای حرارت می باشند.افرادی که در محیط های حرارتی هستند به جهت جلوگیری از آسیب های حرارتی و سوختگی باید از آنها استفاده کنند مثلا کسانی که در شیشه سازی ، فراوری پلاستیک، نفت و گاز، آشپزی و غیره فعالیت دارند این دستکش ها به آنها توصیه می شود.

جمع بندی

در پایان و کلام آخر فقط این را میتوانیم بگوییم که اگر دوست دارید دستتان را برای همیشه از سالم بودن و سلامت دور کنید و از توانایی و کارکرد بیفتد از دستکش استفاده نکنید! به شما توصیه ی جدی میکنیم که حتما از انواع دستکش های کار استفاده کرده و از کاربرد دستکش های ایمنی در محیط های مختلف بهره ببرید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا