Ultimate magazine theme for WordPress.

آیا دستمال خیس و مرطوب نجاست را پاک می‌کند؟

- آیا دستمال خیس و مرطوب نجاست را پاک می‌کند؟

پاک کردن نجاست با دستمال خیس ومرطوب

قبلا در مورد اینکه چه چیزهای نجاست را پاک میکند؟ توضیح دادیم که می توانید به آن مطلب مراجعه فرمایید، در این مطلب به سوال: آیا با دستمال خیس نجاست پاک میشود؟ به بیان دیگر آیا دستمال مرطوب و خیس نجاست را پاک و تطهیر می کند؟ از نظر مراجع تقلید حضرات آیات مکارم شیرازی، مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای و آیت الله سیستانی توضیح می دهیم.

بعد دیدن ویدیو حتما متن را بخوانید

در حال بارگذاری پخش کننده...

آیا با دستمال خیس نجاست پاک میشود؟

س: اگر سه بار دستمال مرطوب را روى محل نجس بکشيم آن قسمت پاک مى‌شود يا خير؟
آیت الله خامنه ای: اگر آب زير دستمال جارى نشود پاك نمى‌شود. بنابراین دستمال خیس نجاست را پاک نمی کند.

پرسش: لطفا به طور کامل توضیح دهید که چگونه فرش نجس و مکان که نجس شده است را باید تطهیر کنیم؟
آیت الله مکارم شیرازی:ابتدا عين نجاست را برطرف نماييد. اگر آب قليل است مقداري آب روي آن قسمت بريزيد بگونه اي که محل نجس شده را در برگيرد و کمي آب را حرکت دهد و بعد با دستمالي آن آب را جمع کنيد. بدين ترتيب آن قسمت پاک مي شود اما دستمال و دست و ظرفي که دستمال در آن قرار مي گيرد نجس است و اگر با آب لوله کشي بشوييد همين مقدار که آب، محل نجس شده را فرا بگيرد و کمي آب را حرکت دهد پاک مي شود. و بهتر اين است که غساله آن با دستمال و امثال آن جمع شود./تمام

جمع بندی

بنابرین جای نجس با دستمال مرطوب پاک نمی شود. اگر شلنگ آب به جایی که نجس شده می رسد، شلنگ را روی جای نجس نگهدارید. یک نفر شیر را باز کند. همین که آب شیر به جای نجس برسد، پاک می شود. اگر شلنگ به جای نجس نمی رسد، می توانید با آب پارچ یا آفتابه و مانند آن به جایی که نجس شده، آب بریزید .بعد آب را با پارچه ای جمع کنید.در این صورت جای نجس که سرامیک است، پاک می شود و پارچه را هم آب می کشید.

4 دیدگاه ثبت شده؛ نظر شما چیه؟!