فیلم و صوت

پخش زنده شبکه نور قم

پخش زنده شبکه نور قم – شبکه استانی قم

فعلا این سرویس غیرفعال شده است توصیه می کنم آرشیو فیلم و سریال را تماشا کنید.

کاربران محترم؛ سایت راشدون برای شما پخش زنده شبکه نور قمرا با کیفیت مناسب و سرعت عالی فراهم کرده است که می توانید بصورت آنلاین و مستقیم به تماشای به پخش زنده شبکه استانی قم نور بپردازید.

سوالات متداول

1. پخش زنده شبکه نور از سایت راشدون چه مزایای نسبت به دیگر سایت ها مثل تلوبیون، تیوا، آنتن و باشگاه خبرنگاران دارد؟

پخش زنده شبکه قم در سایت راشدون دارای قابلیت پخش زنده شبکه ها مطابق با پهنای باند کاربر است در این صورت موجب می شود که هنگام تماشای آنلاین و مستقیم، قطعی بوجود نیاید حتی اگر شما دارای اینترنت ضعیفی نیز باشید امکان پخش زنده فراهم است ضمن اینکه تمام سعی ما در این بوده است که پخش آنلاین به گونه ای باشد که حجم کمتری از اینترنت کاربر نسبت به دیگر سایت ها مصرف شود.

2. هر بار که پخش زنده شبکه نور را تماشا می کنم چقدر از حجم من مصرف می شود؟

اگر اینترنت شما پرسرعت باشد حجم ناچیز 512 کیلو بیت بر ثانیه از شما کم می شود و اگر اینترنت ضعیف تر باشد حجم به مراتب کمتری مصرف می شود. ضمن اینکه سرورهای پخش کننده در ایران است و تبعا اینترنت به صورت نیم بها محاسبه می شود.

3. آیا برای مشاهده پخش زنده شبکه قم از طریق وب باید پلاگین یا نرم افزار خاصی روی مرورگر نصب کنم؟

خیر برای تماشای آنلاین و پخش زنده نیاز به هیچ پلاگین و نرافزار خاصی نیست.

4. چطور میتونم به آرشیو شبکه قم نور دسترسی داشته باشم؟

فعلا آرشیو این شبکه موجود نیست.

معرفی شبکه استانی نور قم

صدا و سيمای جمهوري اسلامي ايران – مرکز قم در يک نگاه
صدا و سيما بعنوان پر مخاطب ترين رسانه گروهی، نقش ممتاز و موثری در هدايت افکار و اذهان جامعه و تبليغ و گسترش ارزشهای اتقلابی برعهده دارد. همه آحاد اجتماعی با هر سطح سواد و هرنوع ديدگاهی مخاطب اين وسيلة ارتباطی هستند و کمابيش از آن استفاده می کنند. هرچند ميزان بهره گيری يکسان نيست اما شمار مخاطبان اين رسانه، فراوان و دامنه تاثيرگذاری آن به اندازه ايي است که گاه برنامه های آن در ميان قشرهای گوناگون خصوصا نوجوانان و جوانان ، بعنوان سرمشق و الگوی رفتاری قرار می گيرد. اين ويژگی ها رسانة صدا سيما را به سازمانی حساس تبديل نموده و در عين حال، فرصت ذی قيمتی را در اختيار دست اندرکاران آن قرار می دهد تا از آن در جهت تاثيرگذاری برانديشه ها و سلايق طيف گسترده مخاطبان خود بهره گيرد؛ آنگونه که رهبر فرزانه انقلاب، صدا و سيما را به عنوان يک دستگاه تاثيرگذار بر انديشه های سياسی، عقايد مذهبی و فرهنگ عمومی مردم دانسته و آن را هدايتگر جامعه در جهت خير و صلاح برمی شمارند.
در شرايطی که تهاجم فرهنگی بيگانگان روز به روز ابعاد گسترده تری پيدا می کند دست اندرکاران صدا و سيما ضمن توجه به تنوع سليقه های فردی که گستردگی و گوناگونی انتظارات و توقعات مخاطبان را ايجاد و ايجاب می کند، می کوشند تا در طراحی اهداف و توليد برنامه ها، در مرتبه نخست نگاهبان ارزشها و حيثيت و شأن فرهنگی ملتی مؤمن و مجاهد باشد.
صداوسیمای قم
خصوصا مجموعه صدا و سيمای مرکز قم که به افتخار خدمت در جوار بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) نائل شده اند، توفيقی عظيم که مسئوليتی خطير را به همراه دارد. صدا و سيمای مرکز قم با بهره گيری از توان و ظرفيت کارکنان متعهد و دلسوز خود در راستای انجام رسالت دينی و اعتلای فرهنگ بومی، نيازمند پشتيبانی و ياری همة صاحبنظران و فرهيختگان و همچنين عموم مخاطبان ارجمند است. قطعا هرچه اين تعامل و همفکری بيشتر باشد، تامين نظر مخاطبان و نيل به اهداف متعالی رسانة ملی و بومی موفق تر خواهد بود. اميد که همکاران ما در رسانة استانی در جايگاه خط مقدم مبارزه با شبيخون فرهنگی، بتوانند در ساية حمايتهای همه جانبه مسئولان و همکاری و همفکری گستردة تمامی انديشمندان و هنرمندان متعهد و مؤمن است، با اراية آثار هنری فاخر، درخشش و پيروزی فرهنگ با شکوه اسلامی را در عرصة رقابتهای فرهنگی دنيای امروز تضمين کنند.
مدير کل صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران – مرکز قم ، حجت الاسلام لطفی نیاسر :
شهر مقدس قم به سبب آنکه مرکز معنوی جهان تشيع و خاستگاه انقلاب اسلامی ايران محسوب می شود و نيز به برکت بارگاه ملکوتی کريمة اهل بيت (س) و مسجد م ق دس جمکران از جايگاه ممتاز معنوی و فرهنگی برخوردار است. از اين رو صدا وسيمای مرکز قم بايد در شأن اين شهر مقدس باشد. برای نيل به اين هدف، سازمان صدا و سيما در ميان شبکه های ملی و بين المللی نيز برای بهره برداری از ظرفيت و توان علمی و فرهنگی شهر مقدس قم جايگاه خاصی در نظر گرفته است.
صدا و سيمای مرکز قم بايد بتواند با جذب تجهيزات و نيروهای توانمند، بستر مناسبی را برای انتقال اين توانمندی ها از ش بکة استانی قم به شبکه های ملی و بين المللی فراهم کند. نقشی که صدا و سيمای مرکز قم به عهده دارد فراتر از يک شبکة استانی است. در مرکز قم علاوه بر برنامه سازی برای بيش از يک ميليون و چهل هزار نفر جمعيت استان قم، بايد بتوانيم از چشمه جوشان اهل بيت (ع) در اين شهر به نفع شبکه های ملی و فراملی استفاده کرده و برنامه های مورد نياز صدا وسيما را در حوزة معارف دينی توليد کنيم . اين ويژگی صدا و سيمای مرکز قم، ويژگی منحصر به فردی است و هيچ يک از مراکز صدا وسيما اين شرايط خاص را ندارد. بر اين اساس مرکز قم تلاش می کند تا توان خود را در اين سطح ارتقاء دهد.
تاریخچه صدا و سیمای مرکز قم :
سال۵۹ دفتر خبری سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در قم راه اندازی شد و با ۶ نيرو شروع به فعاليت نمود.
صداوسیمای قم
در سال ۱۳۶۷ با توجه به وجود ظرفیت بسيار مناسب اين شهر و نياز برنامه هاي شبکه صداي برونمرزي، دفتر نمايندگي برونمرزي در قم با ۵ نيرو تشکيل و شروع به ضبط برنامه¬هاي سفارشي براي صداي برونمرزي نمود. البته عملاً واحد برونمرزی از سال ۶۸ شروع به کار نمود که این واحد اولین هسته تولیدی صداوسیمااست که در قم شروع به کار کرده است. سال۷۱ دفتر نمايندگی صدا در قم تأسيس گرديد که کار آن توليد برنامه¬های کارشناسی و ترکيبی برای شبکه های مختلف سراسری بود. اولين برنامه ترکيبي توليد شده در اين دفتر برنامه سلام بامدادي مي باشد که تهيه کننده آن آقاي دانش صبح خيز و گويندة آن آقاي آقا بابائي بود.
شهر مقدس قم تاسال ۱۳۷۴ جزو شهرستانهای استان تهران بود و بدليل نزديکی به تهران از جهت رسانه ای تحت پوشش شبکه های راديويی و تلويزيونی تهران و کشوری بود.
نظر به جايگاه ممتاز شهر مقدس قم در نظام جمهوری اسلامی بدليل وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) و حوزة علمية قم و دهها مؤسسات آموزشی و پژوهشی و …) به فرمان رهبر معظم انقلاب اين شهر در سال ۱۳۷۴ تبديل به استان شد.
در سال ۱۳۷۴ مرکز قم تشکيل گرديد و واحدهاي برونمرزي ، صدا و خبر در زير مجموعه آن قرار گرفتند.
در هشتم شهريور ماه ۱۳۷۵ پخش برنامه هاي راديویي مرکز قم با روزي ۳ ساعت، شروع به کار نمود. اولين برنامه اي که از صداي محلي شهر قم (نداي قم) پخش گرديد عبارت بود از پخش ويژه برنامه ها مانند نماز جمعه، سخنراني آيات عظام و پخش اعلاميه ها و اطلاعيه ها.
در مهرماه سال ۷۸ پخش خبرهاي روزانه از سيماي محلي آغاز و در بهمن همان سال پخش برنامه هاي سيماي صبح جمعه شروع گرديد. و در سال ۱۳۷۹ساخت و پخش برنامه با ویژگیهای محلی در حدود ۱۵ ساعت در ماه آغاز گردید.
در این سالها حداکثر ۲۰ نيرو در مرکز جذب شده بودند و با افزايش حجم ماموريت¬ها و وظايف محوله، مرکز قم در سال ۱۳۷۹ و ۱۳۸۱ اقدام به برگزاري آزمون استخدامي نمود و بدين ترتيب بيش از ۱۰۰ نفر را به کار گرفت که بيشتر آنها نيروهاي توليدي مي باشند و پس از ۶ سال که شبکه استاني صداي مرکز آغاز به کار کرد توانست روزي ۱۲ ساعت برنامه تولید و پخش نماید.
در سوم خرداد ۸۲ شبکه استانی سیمای مرکز قم با نام سیمای نور افتتاح شد. شبکه استاني سيماي مرکز قم سوم خرداد ماه ۱۳۸۲ همزمان با سالروز آزادسازي خرمشهر و ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم بود که این شبکه شروع به کار کرد و هم اکنون زمان پخش برنامه ها به ۲۰ ساعت ارتقا يافته است.
در سال اول تأسيس صدا و سيمای مرکز قم که به اختصار از آن به مرکز قم نام می بريم با ۷۰۰ ساعت توليد و همچنين با توليد خبر و برنامه های تلويزيونی به شبکه های سراسری سرويس دهی می نمود . در ۸ شهريور ۱۳۷۵ راديو محلی با ميزان تعهد مشخص راه اندازی شد که در افتتاحيه آن حضرت آيت ا… امينی امام جمعة موقت قم سخنرانی نمودند. در سال ۱۳۷۸ شبکة تلويزيونی محلی اين مرکز راه اندازی شد. در مهر سال ۱۳۷۹ شبکة استانی راديو با ۲۹۰۰ ساعت تعهد توليد در سال، راه اندازی شد. نهايتاً در سال ۱۳۸۲ شبکة استانی تلويزيونی با نام شبکة استانی نور با حضور مقامات عالی سازمان، استاندار و مسئولين استان افتتاح و به بهره برداری رسيد و از اين جهت ساختار صدا و سيمای مرکز قم کامل گرديد.
در بدو تأسيس اين مرکز با مدير کل در رأس هرم مجموعه و با ۵ مديريت مستقل با تعداد ۳۰نفر پرسنل کار خود را شروع نموده است . در حال حاضر تعداد پرسنل رسمی ۲۸۳ نفر، تعداد پرسنل شرکتی ۳۰نفر، تعداد پرسنل حق الزحمه ای ۲۰ نفر و تعداد نيروهای برنامه ای ۱۵۰ نفر می باشد .
صداوسیمای مرکز قم
اولين مدير کل مرکز قم آقای محمد حسين خاکساران و بعد از ايشان به ترتيب آقايان مرتضی تمدن ، سيد ابوالحسن موسوی زاده ، محمود اشتری بوده اند و از سال ۱۳۸۳ تا۲ ۲۱ دی ۱۳۹۳ آقای بهرام محمدی نيا و بعد از آن تا کتون حجت الاسلام لطفی نیاسر در سمت مدير کل صدا و سيمای مرکز قم هدايت رسانة استانی و رادیو معارف را بر عهده دارند.
پوشش برنامه ای:
در سال ۱۳۷۹ تمام نقاط شهري و ۹۹ درصد مناطق روستایي استان تحت پوشش برنامه هاي راديویي شبکه هاي يک و دو و نيز شبکه راديویي اف ام قرار گرفتند. همچنين تمام نقاط شهري زير پوشش برنامه هاي تلويزيوني شبکه هاي يک، دو، سه و چهار کشور قرار دارند و اين در حالي است که مناطق روستایي استان مي توانند در حدود ۱۰۰درصد از شبکه يک و دو؛ و ۹۰ در صد از شبکه سه و چهار استفاده نمايند. براساس سرشماري عمومي نفوس و مسکن در سال ۱۳۷۵ حدود ۷/۹۹ درصدخانوارهاي روستایي ساکن در استان زير پوشش امواج راديویي موج متوسط براي دريافت شبکه هاي يک و دو صداي سراسري کشور و حدود ۹/۹۷ درصد زير پوشش امواج راديویي اف ام براي دريافت شبکه استاني بوده اند.
از ابتدای شروع فعاليت های اين مرکز در سال ۱۳۷۳ و در قالب يک دفتر خبری تا به امروز صدا و سيمای مرکز قم به حول و قوة الهی، با پشتوانه حمايتهای مسئولين سازمان و با تکيه بر نيروهای جوان، خلاق، مؤمن و متعهد خود گام های مؤثری را در جهت نيل به اهداف عالی رسانة استانی برداشته است. به نحوی که همزمان با ارتقاء امکانات، تجهيزات فنی و نيروی انسانی، خوشبختانه در عرصة توليدات راديويي و تلويزيونی نيز توفيقات چشمگيری داشته است.

سیمای مرکز قم (شبکه نور) از تاریخ ۲۶ مرداد ماه ۱۳۹۰ برنامه های خود را بصورت ۲۰ ساعته از ساعت ۶ صبح تا ۲ بامداد پخش می کند.

سایت راشدون نیز برای شما پخش آنلاین شبکه قم نور و پخش مستقیم شبکه استانی قم و پخش زنده شبکه قم نور را فراهم کرده است.

پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم

پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
پخش زنده شبکه های صدا و سیما, پخش زنده شبکه های استانی - پخش زنده شبکه نور قم
لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا